Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Szczecin zyska połšczenie ze Sztokholmem

Filip Frydrykiewicz
Węgierski Wizz Air otworzy w połowie maja połšczenie lotnicze między podszczecińskim lotniskiem w Goleniowie a lotniskiem Skavsta pod Sztokholmem

Wizz Air zacznie rejsy 14 maja. Będzie je wykonywał dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i pištki. Informacja o tym znalazła się na stronie internetowej szwedzkiego lotniska.

Połšczenie będzie czwartym jakie węgierski przewoŸnik zaoferuje pasażerom ze szczecińskiego portu w nadchodzšcym sezonie letnim, a ponadto pierwszym do Szwecji. Obecnie Wizz Air z Goleniowa lata tylko do Norwegii, do: Oslo, Stavanger i Bergen.

Dla Wizz Aira połšczenie będzie czternastym ze Skavsty.

Jak mówi cytowany w komunikacie dyrektor lotniska Peter Steinmetz, do tej pory mieszkańcy Sztokholmu musieli podróżować do Szczecina przez Berlin lub promem z południowej Szwecji.

Jak mówi cytowany w komunikacie dyrektor lotniska, Peter Steinmetz, do tej pory mieszkańcy Sztokholmu musieli podróżować do Szczecina przez Berlin lub promem z południowej Szwecji. Ujawnia, że nowe połšczenie udało się otworzyć dzięki wsparciu ambasady polskiej w Szwecji i Polskiej Organizacji Turystycznej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL