Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Google Flights przewidzi opóźnienia samolotów

fot. google.pl/flights
google
Google Flights poinformuje, że lot się opóŸni, zanim ogłosi to linia lotnicza. Wykorzysta do tego sztucznš inteligencję

Jak zapowiada niemiecki magazyn „Chip", wystarczy, że internauta wpisze trasę lub numer lotu, by Google Flights powiedział, czy samolot się spóŸni. Informacja o nim pojawi się, kiedy wyszukiwarka będzie na 80 procent pewna.

By wyliczyć prawdopodobieństwo przesunięcia godziny startu czy lšdowania, Google wykorzysta dane historyczne i informacje o poprzednim locie wykonywanym przez dany samolot. Jeœli maszyna będzie miała opóŸnienie już rano, istnieje duże prawdopodobieństwo, że także kolejny rejs nie odbędzie się według planu.

Firma chce też znajdować najtańsze i najatrakcyjniejsze warunki przelotów, daje również możliwoœć zapisania wybranych propozycji i ustawienia powiadomień na wypadek, gdyby ich ceny spadły. W Stanach Zjednoczonych, gdzie narzędzie jest najlepiej rozwinięte, Google pokazuje także różnice cen między poszczególnymi kategoriami lotów linii American, Delta i United.

Google przypomina jednak, że choć sprawdzenie, czy samolot wystartuje lub wylšduje o czasie, może być bardzo pomocne, to trzeba pamiętać, że linie lotnicze organizujš czasem zastępczy transport lub wykorzystujš inne samoloty do obsługiwania swoich rejsów. Ostatecznie i tak należy więc opierać się na oficjalnych informacjach przewoŸników.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL