Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

LOT poleci do Billund, miasteczka Lego

Pixabay
To pišty kierunek w Skandynawii obsługiwany przez LOT. Połšczenia będš odbywały się przez cały tydzień, w tym od poniedziałku do pištku dwa razy dziennie. Pierwszy rejs z Warszawy do Billund zaplanowany jest na 2 lipca

Billund to lotnisko obsługujšce kilka miast w Jutlandii, w zachodniej Danii, m.in. Esbjerg, Herning, Silkeborg, Horsens i Odense. W jego bezpoœrednim sšsiedztwie znajduje się park rozrywki Legoland, największy tego typu obiekt na œwiecie.

Rejsy LOT-u między Warszawš a Billund będš się odbywały od poniedziałku do pištku dwa razy dziennie, a w soboty i niedziele raz dziennie. Podróż potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Na tę trasę przewoŸnik skieruje embraery 170 i 175. Oznacza to od 70 do 82 foteli w trzech klasach podróży: biznesowej, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

LOT podaje, że tak skonstruowany rozkład zapewnia pasażerom z wielu miast Europy Œrodkowo-Wschodniej i Azji podróż do Billund z dogodnš przesiadkš (zwykle w cišgu mniej niż 2 godzin) na Lotnisku Chopina w Warszawie.

- Billund jest jednym z ważniejszych oœrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii. Południowa Jutlandia to jeden z obszarów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii. Co ważne, w zachodniej Danii mieszka kilkadziesišt tysięcy Polaków. Nowe połšczenie z pewnoœciš doceniš także osoby podróżujšce do Billund i okolic na wakacje, do rodziny i do znajomych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w Locie.

W 2017 r. LOT ogłosił uruchomienie 27 połšczeń, w tym z Warszawy do: Los Angeles, Newark, Astany i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark. W ubiegłym roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 procent, porównujšc rok do roku.

W tym roku LOT ogłosił już uruchomienie czterech nowych kierunków – z Warszawy do Skopje i Podgoricy, na Domodiedowo (drugie lotnisko w Moskwie) oraz z Krakowa do Budapesztu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL