Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Small Planet - 10 milionów pasażerów w Polsce

Filip Frydrykiewicz
Small Planet Airlines przewiozła w Polsce 10 milionów pasażerów. Ten dziesięciomilionowy odleciał samolotem z Katowic na Fuerteventurę - podaje przewoŸnik

Dostał od linii lotniczej bilety dla dwóch osób na dowolny rejs z Katowic, a od lotniska kartę do saloniku biznesowego i możliwoœć szybkiego wejœcia na pokład („fast track").

Zaledwie tydzień wczeœniej linia powitała swojego milionowego pasażera w Niemczech, gdzie planuje największy wzrost w tym roku, bazujšc łšcznie 10 samolotów na niemieckich lotniskach.

Small Planet Airlines rozpoczęły działalnoœć w 2009 r. z dwoma boeingami B737. - Dziœ przewozimy osiem razy więcej pasażerów rocznie dziesięciokrotnie większš flotš - mówi prezes Small Planet Airlines Polska Jarosław Jeschke, cytowany w komunikacie firmy. - Mam nadzieję, że do 2025 roku będzie 10 milionów szczęœliwych pasażerów rocznie latajšcych ze Small Planet.

Artur Tomasik, prezes Górnoœlšskiego Towarzystwa Lotniczego, zarzšdzajšcegoj lotniskiem w Katowicach dodaje: Small Planet to jeden z naszych najważniejszych partnerów w segmencie przewozów czarterowych. Cieszy nas, że od lat dynamicznie rozwija w Pyrzowicach swojš bazę, doceniajšc nowoczesnš infrastrukturę lotniska i to, że jesteœmy portem bez żadnych ograniczeń operacyjnych. O dużym zaangażowaniu Small Planet w Katowice Airport niech œwiadczy, że w zeszłym roku linia przewiozła najwięcej pasażerów czarterowych z naszego portu. Między innymi dzięki dobrej współpracy z tš liniš Pyrzowice sš niekwestionowanym liderem wœród polskich portów regionalnych w ruchu czarterowym, z perspektywš stania się największym, krajowym lotniskiem w tym segmencie.

Small Planet Airlines przewiozły w 2017 roku ponad 2,7 mln pasażerów. PrzewoŸnik dysponuje 22 airbusami: osiemnastoma A320 i czterema A321. W 2018 r. do floty dołšczy kolejnych szeœć maszyn.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL