Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Linie lotnicze i lotniska

Pocišg na próbę: Kaliningrad - Gdynia

materiały prasowe
Polska spółka Przewozy Regionalne i Kaliningradzki Oddział Kolei Rosyjskich RŻD przetestowały połšczenie kolejowe między Kaliningradem a Gdyniš z przesiadkš w Braniewie. Co dalej?

Pilotażowy przejazd w dwie strony odbył się 5 stycznia. Do dyspozycji pasażerów były dwie pary połšczeń obsługiwanych szynobusami. Bilet z Gdyni do Braniewa kosztował 25,50 zł, a z Braniewa do Kaliningradu 300 rubli (ok. 18 zł). Na oba odcinki bilety sprzedawane były oddzielnie.

Przesiadka między pocišgami RŻD (z Kaliningradu) i Przewozów Regionalnych (z Gdyni) zorganizowana była w Braniewie. W budynku stacyjnym pasażerowie przeszli odprawę celnš i kontrolę paszportowš. Po stronie rosyjskiej procedury te przeprowadzono w pocišgu.

"Przejazdy miały na celu m.in. ocenę efektów przygotowań poczynionych w kwestii połšczeń pilotażowych np. w obszarze rozkładu jazdy, obsługi pocišgów i sprawnoœci przeprowadzania czynnoœci zwišzanych z przekraczaniem granicy Polski i jednoczeœnie strefy Schengen" - czytamy w komunikacie Polregio.

– Wszystko przebiegło zgodnie z planem - mówi cytowana w komunikacie Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy Przewozów Regionalnych. - Jesteœmy zadowoleni z przejazdów. Połšczenia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, od strony rosyjskiej przyjęliœmy około 130 pasażerów. Teraz czas na podsumowanie i wycišgnięcie wniosków z pilotażu oraz dalsze rozmowy na temat ewentualnej przyszłoœci połšczeń.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL