W Zakopanem biegli na rzecz mukowiscydozy

aktualizacja: 05.09.2016, 20:51
Justyna Kowalczyk w Zakopanem.
Justyna Kowalczyk w Zakopanem.
Foto: materiały prasowe

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w „Biegu o oddech", imprezie charytatywnej w Zakopanem.

REDAKCJA POLECA
11.09.2016
Krynica: Rekord frekwencji
07.09.2016
PKO Festiwal Biegowy: Kto będzie biegaczem z żelaza
05.09.2016
Polscy medaliści olimpijscy pobiegną w Racocie
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Na starcie stanęli wyczynowcy i amatorzy, dla których liczył się nie tyle czas, ile szczytny cel. „Pobiegnę z wami" – deklarowała z plakatu Justyna Kowalczyk, wieloletnia ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą (PTWM), organizatora wydarzenia. Dotrzymała słowa, choć jeszcze kilkanaście godzin wcześniej uczestniczyła w maratonie nartorolkowym w Norwegii, w którym zwyciężyła.

Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli w biegach narciarskich w Zakopanem podbiła serca wszystkich, którym nie jest obojętny los chorych na mukowiscydozę.

W sumie pod Giewontem wystartowało ponad 600 osób. – Niektórzy z uczestników, żeby przebiec tych 5 kilometrów, musieli przejechać kilkaset. Mieliśmy uczestników z gór i znad morza – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM.

Nie zabrakło tych, dla których impreza była organizowana. Pięciokilometrowy dystans pokonało blisko 30 chorych w różnym wieku. – Byli chorzy z rodzinami i przyjaciółmi oraz lekarze wyspecjalizowani w leczeniu mukowiscydozy – dodaje Czerwińska-Wyraz. Dochód z imprezy zostanie w całości przekazany na rzecz chorych.

Impreza w Zakopanem zakończyła krajowy etap rywalizacji w Lidze Festiwalu Biegów. W ciągu minionych 12 miesięcy w 52 imprezach – biegach ulicznych i terenowych, płaskich i górskich – wystartowało kilkanaście tysięcy osób. Zwieńczeniem zmagań będzie 7. PKO Festiwal Biegowy, który już 9 września wystartuje w Krynicy-Zdroju.

Krynicki Festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskich biegaczy i sympatyków nordic walkingu. To sportowy weekend dla całej rodziny – podkreślają organizatorzy z fundacji Festiwal Biegów. W programie jest ponad 30 konkurencji, przygotowano ponad 300 km tras. Największym zainteresowaniem od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka – napłynęło już ponad 2,8 tys. zgłoszeń. Co ciekawe, z Krynicy do Muszyny biegała też sama Justyna Kowalczyk. W 2013 r. ustanowiła tu rekord życiowy na 10 km – czas 35:07.

Program 7. PKO Festiwalu Biegowego to także warsztaty, seminaria, spotkania z mistrzami sportu (w tym roku w Krynicy pojawią się m.in. 800-metrowiec Marcin Lewandowski czy himalaista Leszek Cichy), strefy aktywności, strefa dzieci czy koncerty (m.in. Mezo, Gooral, Żuki). Lista zgłoszeń zawiera blisko 11 tys. osób, a ostatnie numery startowe będą wydawane na pół godziny przed startem danej konkurencji.

Zapisy trwają na portalu www.FestiwalBiegow.pl.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE