Lekkoatletyczne MŚ: Justin Gatlin najszybszy na 100 metrów. Usain Bolt zajął trzecie miejsce

Jamajczyk Usain Bolt był dopiero trzeci w finale biegu na 100 m. Mistrzem świata został Amerykanin Justin Gatlin.

Aktualizacja: 05.08.2017 23:11 Publikacja: 05.08.2017 22:50

Zwycięzca klęknął przed pokonanym - piękny wyraz uznania dla Bolta od Justina Gatlina

Faworyt Jamajczyk Usain Bolt zajął w finale biegu na 100 m trzecie miejsce wynikiem 9,95.

Mistrzem świata został w Londynie Amerykanin Justin Gatlin - 9,92, a za nim finiszował jego rodak Christina Coleman - 9,94.

Bolt, który występem nad Tamizą kończy karierę, zapowiedział, że wystartuje jeszcze w sztafecie 4x100 m.

Jamajczyk (21 sierpnia skończy 31 lat) był niepokonany na tym dystansie na wielkich imprezach od igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Wyjątkiem był finał MŚ w Daegu w 2011 roku, gdzie został zdyskwalifikowany za falstart. W sobotę wywalczył 14. medal imprezy tej rangi (z czego 11 to medale złote).

Gatlin na 100 m w MŚ triumfował już 12 lat temu. Stracił później tytuł, podobnie jak zwycięstwo na 200 m, wskutek przyłapania na stosowaniu dopingu. Wygrywając w wieku 35 lat został najstarszym w historii mistrzem globu na najkrótszym dystansie.