Piotr Suchenia wygrał najzimniejszy maraton świata

aktualizacja: 11.04.2017, 23:12
Foto: YouTube

Piotr Suchenia, trener i długodystansowy biegacz z Gdyni, wygrał North Pole Marathon. Ze względu na warunki atmosferyczne, w których się odbywa, to najcięższy maraton świata.

REDAKCJA POLECA
11.04.2017
Skansen Chorzów
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

Suchenia przyznał reporterom RMF FM, że problemem podczas biegu nie była tylko odczuwalna temperatura, sięgająca -50 stopni Celsjusza, wiatr wiejący z prędkością 5 m/s, ale też nawierzchnia - głęboki śnieg i przeszkody na trasie, które wymagały nieustannego skupienia na podłożu.

Piotr Suchenia w Nort Pole Marathon wystartował po raz pierwszy. Przygotowania rozpoczął w styczniu. Na metę dotarł po 4 godzinach, 6 minutach i 34 sekundach. Przyznał, ze takie ekstremalne biegi ukończył już trzy, ale Nort Pole Marathon okazał się najtrudniejszy.

W North Pole Marathon wzięło udział 55 zawodników.

Wśród kobiet wygrała Francuzka Frederique Laurent, która pokonała dystans w ciągu 6 godzin, 21 minut 3 sekund.

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE