Piotr Suchenia wygrał najzimniejszy maraton świata

aktualizacja: 11.04.2017, 23:12
Foto: YouTube

Piotr Suchenia, trener i długodystansowy biegacz z Gdyni, wygrał North Pole Marathon. Ze względu na warunki atmosferyczne, w których się odbywa, to najcięższy maraton świata.

REDAKCJA POLECA
11.04.2017
Skansen Chorzów
kariera
Jak powinien zachowywać się menedżer?

Suchenia przyznał reporterom RMF FM, że problemem podczas biegu nie była tylko odczuwalna temperatura, sięgająca -50 stopni Celsjusza, wiatr wiejący z prędkością 5 m/s, ale też nawierzchnia - głęboki śnieg i przeszkody na trasie, które wymagały nieustannego skupienia na podłożu.

Piotr Suchenia w Nort Pole Marathon wystartował po raz pierwszy. Przygotowania rozpoczął w styczniu. Na metę dotarł po 4 godzinach, 6 minutach i 34 sekundach. Przyznał, ze takie ekstremalne biegi ukończył już trzy, ale Nort Pole Marathon okazał się najtrudniejszy.

W North Pole Marathon wzięło udział 55 zawodników.

Wśród kobiet wygrała Francuzka Frederique Laurent, która pokonała dystans w ciągu 6 godzin, 21 minut 3 sekund.

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE