Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lekkoatletyka

Kamila Lićwinko bršzowš medalistkš halowych mistrzostw świata w skoku wzwyż

AFP
Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) wynikiem 1,96 m w skoku wzwyż zdobyła w Portland bršzowy medal 16. halowych lekkoatletycznych mistrzostw œwiata. Z takim samym rezultatem zwyciężyła 18-letnia Amerykanka Vashti Cunningham, a srebro przypadło Hiszpance Ruth Beitii.

To nie był łatwy konkurs dla Polki. Trenujšca ze swoim mężem Michałem zawodniczka przyjechała do USA bronić tytułu, ale zrzutkę zaliczyła już na pierwszej wysokoœci 1,84. PóŸniej gładko poszło na 1,89, a w drugich próbach przeskoczyła 1,93 i 1,96.

To właœnie ta wysokoœć była decydujšca, bo 1,96 udało się uzyskać tylko czterem lekkoatletkom. Lićwinko była trzecia - za bezbłędnš dotychczas Cunningham i Hiszpankš Ruth Beitiš. Tuż za podium na tym etapie znajdowała się Litwinka Airine Palsyte, która 1,96 pokonała dopiero w ostatnim podejœciu.

Żadnej z zawodniczek nie udało się pokonać poprzeczki na wysokoœci 1,99. O miejscach na podium zadecydowały wczeœniejsze zrzutki.

To drugi medal dla polskiej reprezentacji w Portland. Wczeœniej bršz w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek (OSOT Szczecin).

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL