Lekkoatletyka: Rio bez Rosji?

aktualizacja: 09.03.2016, 15:18
Foto: 123RF

Dick Pound, szef niezależnej komisji Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) oceniającej sytuację w Rosji nie wierzy w to, że lekkoatleci tego kraju wystartują w igrzyskach w Rio.

REDAKCJA POLECA
08.03.2016
Rosjanie wierzą w start Marii Szarapowej na igrzyskach olimpijskich
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!
kariera
Wulgaryzmy w pracy niedopuszczalne, chociaż powszechne

 „Może ich w Brazylii zabraknąć. Piłka jest po stronie Rosjan” - powiedział Pound. Dodał też, że jego konsternacja po trzecim reportażu niemieckiej telewizji ARD była ogromna. W reportażu wykazano, że pomimo obietnic, Rosja nie wprowadza zaleceń WADA jeśli chodzi o kontrolę dopingu w lekkoatletyce. Rosyjski minister sportu Witalij Mutko przyznał, że jego kraj „potrzebuje trzech - czterech lat, by przywrócić porządek w sprawach dopingowych”.

WADA apeluje, by biegaczka Julia Stiepanowa, która wraz z mężem szczerze opowiedziała niemieckiej telewizji o dopingowych praktykach w Rosji, mogła wystartować w Rio. 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE