Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lahti 2017

Piotr Żyła wygrał zakład z burmistrzem Wisły

AFP
Piotr Żyła wygrał zakład z burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem, który - chcšc zmobilizować zawodnika - obstawił, że nie przywiezie z Lahti medalu narciarskich mistrzostw œwiata. Panowie spisali nawet umowę. Bujok nie żałuje porażki. "To najszczęœliwszy wieczór od miesięcy" – podkreœlił.

Zwycięzca zakładu wybierze zespół muzyczny, który 6 maja wystšpi w wiœlańskim amfiteatrze. Tego dnia Żyła spotka się z kibicami, a w mieœcie odbędš się imprezy sportowe i kulturalne.

Wiceprezes Polskiego Zwišzku Narciarskiego Andrzej Wšsowicz, który w Lahti obserwował konkurs MŒ na dużej skoczni, powiedział:

"Żyła zasłużył sobie na ten medal ciężkš pracš. Przeżywał różne okresy w karierze, ale ten sukces wynagrodzi mu wszystko. Oglšdałem konkurs wspólnie z trenerami kombinacji norweskiej. Wszyscy mieszkamy w Wiœle, jak Piotrek. To nasz wesołek, sšsiad, przyjaciel".

Zdaniem Wšsowicza Żyła oddał dwa dobre skoki. „Drugi był prawie perfekcyjny. Jedyny na takš odległoœć - 131 m! Wylšdował prawidłowo. Szkoda, że polski sędzia nie dostosował się do poziomu oceniania i dał mu najniższš notę niż pozostali”.

Wiceprezes PZN wierzy, że bršz Żyły nie będzie ostatnim medalem mistrzostw w Lahti. „Myœlę, że w sobotę wiœlanin będzie jeszcze szczęœliwszy. Dziœ czterech naszych skoczków było w dziesištce, a to oznacza, że musimy wywalczyć medal drużynowo. Najlepiej złoty".

Czwartkowy konkurs wygrał Austriak Stefan Kraft, drugie miejsce zajšł Niemiec Andreas Wellinger. Na szóstej pozycji uplasował się Maciej Kot, Kamil Stoch był siódmy, a Dawid Kubacki - ósmy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL