Smarzowski chce zrobić serial o Piastach

aktualizacja: 04.04.2017, 13:43
Wojciech Smarzowski
Wojciech Smarzowski
Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman

Wojciech Smarzowski planuje nakręcenie serialu, którego realia osadzone będą w czasach Mieszka I. - To kosztowne, karkołomne przedsięwzięcie - zapowiada reżyser.

REDAKCJA POLECA
05.04.2017
Daniel Craig jednak powróci jako Bond?
02.04.2017
Nagroda im. Krzysztofa Krauzego dla Wojciecha Smarzowskiego
21.03.2017
Barbara Hollender komentuje Orły 2017
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

O swoich kolejnych planach zawodowych mówił Smarzowski w rozmowie z Tomaszem Raczkiem w TOK FM. 

Pierwsze informacje o możliwości nakręcenia serialu o Piastach pojawiły się w ubiegłym roku. Smarzowski nie zdradzał wówczas szczegółów. 

- Na razie pracują szare komórki w mojej głowie i w głowie Wojtka Rzehaka, z którym razem to piszemy - powiedział w TOK FM. - Chyba jesteśmy ustawieni na trzy sezony i szukamy pieniędzy, ponieważ to przedsięwzięcie jest karkołomne, bardzo kosztowne, międzynarodowe, z aktorami z całej Europy - dodał reżyser.

Nadal trwają rozmowy z telewizjami, które mogłyby wykupić prawa do serialu. Smarzowski przyznał, że nie bez powodu jest fakt, ze jego krótkometrażowy film "Ksiądz" pojawił się na platformie ShowMax. - Nie ma jeszcze decyzji, natomiast podoba mi się, że ShowMax deklaruje chęć finansowania polskich filmów i taki partner zawsze jest cenny, bo tych źródeł finansowania kina jest bardzo mało - skomentował.

Zdradzając szczegóły dotyczące serialu, Smarzowski powiedział, że ten projekt pochłonie go na 5-6 lat. - Jeżeli teraz przygotuję sobie grunt, będę mógł pracować etapami. Dlatego próbuję skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby nam bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zrobimy. Natomiast w międzyczasie na pewno będę chciał nakręcić jakąś historię współczesną, bądź dwie, dlatego że zdjęcia do tego serialu najwcześniej w 2018 roku, może jeszcze później. To jest projekt, który po prostu trzeba dobrze przygotować - powiedział.

W niedzielę Wojciech Smarzowski został tegorocznym laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze. Gildia Reżyserów Polskich doceniła go za film „Wołyń”, który – zdaniem kapituły – „jest przykładem dzieła godzącego bardzo osobistą artystyczną, filmową wizję, ze zdyscyplinowanym filmowym rzemiosłem”.

KOMENTARZ DNIA
Żródło: TOK FM/Gazeta.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE