Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kultura

Smarzowski chce zrobić serial o Piastach

Wojciech Smarzowski
Fotorzepa, Piotr Wittman
Wojciech Smarzowski planuje nakręcenie serialu, którego realia osadzone będš w czasach Mieszka I. - To kosztowne, karkołomne przedsięwzięcie - zapowiada reżyser.

O swoich kolejnych planach zawodowych mówił Smarzowski w rozmowie z Tomaszem Raczkiem w TOK FM. 

Pierwsze informacje o możliwoœci nakręcenia serialu o Piastach pojawiły się w ubiegłym roku. Smarzowski nie zdradzał wówczas szczegółów. 

- Na razie pracujš szare komórki w mojej głowie i w głowie Wojtka Rzehaka, z którym razem to piszemy - powiedział w TOK FM. - Chyba jesteœmy ustawieni na trzy sezony i szukamy pieniędzy, ponieważ to przedsięwzięcie jest karkołomne, bardzo kosztowne, międzynarodowe, z aktorami z całej Europy - dodał reżyser.

Nadal trwajš rozmowy z telewizjami, które mogłyby wykupić prawa do serialu. Smarzowski przyznał, że nie bez powodu jest fakt, ze jego krótkometrażowy film "Ksišdz" pojawił się na platformie ShowMax. - Nie ma jeszcze decyzji, natomiast podoba mi się, że ShowMax deklaruje chęć finansowania polskich filmów i taki partner zawsze jest cenny, bo tych Ÿródeł finansowania kina jest bardzo mało - skomentował.

Zdradzajšc szczegóły dotyczšce serialu, Smarzowski powiedział, że ten projekt pochłonie go na 5-6 lat. - Jeżeli teraz przygotuję sobie grunt, będę mógł pracować etapami. Dlatego próbuję skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby nam bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zrobimy. Natomiast w międzyczasie na pewno będę chciał nakręcić jakšœ historię współczesnš, bšdŸ dwie, dlatego że zdjęcia do tego serialu najwczeœniej w 2018 roku, może jeszcze póŸniej. To jest projekt, który po prostu trzeba dobrze przygotować - powiedział.

W niedzielę Wojciech Smarzowski został tegorocznym laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze. Gildia Reżyserów Polskich doceniła go za film „Wołyń”, który – zdaniem kapituły – „jest przykładem dzieła godzšcego bardzo osobistš artystycznš, filmowš wizję, ze zdyscyplinowanym filmowym rzemiosłem”.

ródło: TOK FM/Gazeta.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL