Smarzowski chce zrobić serial o Piastach

aktualizacja: 04.04.2017, 13:43
Wojciech Smarzowski
Wojciech Smarzowski
Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman

Wojciech Smarzowski planuje nakręcenie serialu, którego realia osadzone będą w czasach Mieszka I. - To kosztowne, karkołomne przedsięwzięcie - zapowiada reżyser.

REDAKCJA POLECA
02.04.2017
Nagroda im. Krzysztofa Krauzego dla Wojciecha Smarzowskiego
21.03.2017
Barbara Hollender komentuje Orły 2017
Kariera.pl
Menedżer nie musi być wiecznie lojalny wobec dawnej firmy
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

O swoich kolejnych planach zawodowych mówił Smarzowski w rozmowie z Tomaszem Raczkiem w TOK FM. 

Pierwsze informacje o możliwości nakręcenia serialu o Piastach pojawiły się w ubiegłym roku. Smarzowski nie zdradzał wówczas szczegółów. 

- Na razie pracują szare komórki w mojej głowie i w głowie Wojtka Rzehaka, z którym razem to piszemy - powiedział w TOK FM. - Chyba jesteśmy ustawieni na trzy sezony i szukamy pieniędzy, ponieważ to przedsięwzięcie jest karkołomne, bardzo kosztowne, międzynarodowe, z aktorami z całej Europy - dodał reżyser.

Nadal trwają rozmowy z telewizjami, które mogłyby wykupić prawa do serialu. Smarzowski przyznał, że nie bez powodu jest fakt, ze jego krótkometrażowy film "Ksiądz" pojawił się na platformie ShowMax. - Nie ma jeszcze decyzji, natomiast podoba mi się, że ShowMax deklaruje chęć finansowania polskich filmów i taki partner zawsze jest cenny, bo tych źródeł finansowania kina jest bardzo mało - skomentował.

Zdradzając szczegóły dotyczące serialu, Smarzowski powiedział, że ten projekt pochłonie go na 5-6 lat. - Jeżeli teraz przygotuję sobie grunt, będę mógł pracować etapami. Dlatego próbuję skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby nam bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zrobimy. Natomiast w międzyczasie na pewno będę chciał nakręcić jakąś historię współczesną, bądź dwie, dlatego że zdjęcia do tego serialu najwcześniej w 2018 roku, może jeszcze później. To jest projekt, który po prostu trzeba dobrze przygotować - powiedział.

W niedzielę Wojciech Smarzowski został tegorocznym laureatem nagrody im. Krzysztofa Krauze. Gildia Reżyserów Polskich doceniła go za film „Wołyń”, który – zdaniem kapituły – „jest przykładem dzieła godzącego bardzo osobistą artystyczną, filmową wizję, ze zdyscyplinowanym filmowym rzemiosłem”.

Komentarz dnia
Żródło: TOK FM/Gazeta.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE