Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Kukiz: Zamknšć durniów hołubišcych faszyzm

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz wzywa na swoim profilu na Facebooku do "zamknięcia delikwentów", których okreœla mianem "grupy durniów hołubišcych faszyzm".

Kukiz odwołuje się do członków stowarzyszenia "Duma i Nowoczesnoœć" będšcych bohaterami reportażu wyemitowanego przez "Superwizjer" TVN. W materiale można zobaczyć m.in. nagranie z imprezy w czasie której oddawano czeœć Adolfowi Hitlerowi. Sprawš zajęła się już prokuratura, doszło do pierwszych zatrzymań.

"Według polskiego prawa propagowanie komunizmu i faszyzmu jest karalne" - przypomina Kukiz. I dodaje, że "nie rozumie, dlaczego od rana do nocy tršbi się w mediach o grupie durniów hołubišcych faszyzm".

Kukiz apeluje, by owych "durniów" zamknšć, "pokazać w TV zatrzymanie a ich 'ugrupowanie' zdelegalizować".

Jednoczeœnie Kukiz apeluje, by to samo zrobić z "partiami i organizacjami, które propagujš zbrodniczy komunizm".

W artykule 13 Konstytucji RP zapisano, że „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujšcych się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalnoœć zakłada lub dopuszcza nienawiœć rasowš i narodowoœciowš, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa”.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL