Kukiz'15

Stanisław Tyszka: PFN - "Podatnicy Finansują Naszych"

PAP/Marcin Obara
Stanisław Tyszka z Kukiz'15 uważa, że kampania prowadzona przez Polską Fundację Narodową jest "nieakceptowalna i w każdym cywilizowanym państwie skończyłaby się prokuraturą.

Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę ws. wyboru członków KRS-u przez Sejm większością 3/5 głosów, a nie zwykłą - mówił w środę po spotkaniu z Andrzejem Dudą wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

W środowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą na temat projektowanych przez jego kancelarię nowych ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego uczestniczyli, poza Tyszką, także posłowie: Tomasz Rzymkowski, Grzegorz Długi i Jerzy Jachnik. Czytaj więcej

Podczas rozmowy poruszono wątek kampanii "Sprawiedliwe sądy" prowadzonej przez Polską Fundację Narodową (PFN).  - Nie miałem wrażenia, żeby mu się (kampania) podobała - powiedział w Polsat News Stanisław Tyszka.

- Mówiliśmy, że to jest coś, co poddaje pod wątpliwość dobrą wolę partii rządzącej. Oni przez lata bardzo odcinali się od Platformy Obywatelskiej, która robiła też takie rzeczy, dając pieniądze zaprzyjaźnionym, swoim fundacjom, a robią dokładnie to samo. To jest ominięcie finansowania partii politycznych - dodał wicemarszałek.

- To ja rozszyfruję skrót PFN: "Podatnicy Finansują Naszych". Dlatego, że ludzie, którzy odeszli z kancelarii premiera dostali natychmiast zlecenie na kampanię, która ma ponoć kosztować 19 mln zł - powiedział Tyszka.

Poseł Kukiz'15 powiedział, że prezydent pozytywnie odniósł się do pomysłu tzw. sędziów pokoju, czyli sędziów wybieranych przez obywateli. Orzekaliby oni w sprawach najdrobniejszych.

Więcej: Polsat News

Źródło: Polsat news

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL