Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Stanisław Tyszka: PFN - "Podatnicy Finansujš Naszych"

PAP/Marcin Obara
Stanisław Tyszka z Kukiz'15 uważa, że kampania prowadzona przez Polskš Fundację Narodowš jest "nieakceptowalna i w każdym cywilizowanym państwie skończyłaby się prokuraturš.

Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszš poprawkę ws. wyboru członków KRS-u przez Sejm większoœciš 3/5 głosów, a nie zwykłš - mówił w œrodę po spotkaniu z Andrzejem Dudš wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

W œrodowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudš na temat projektowanych przez jego kancelarię nowych ustaw dotyczšcych Krajowej Rady Sšdownictwa i Sšdu Najwyższego uczestniczyli, poza Tyszkš, także posłowie: Tomasz Rzymkowski, Grzegorz Długi i Jerzy Jachnik. Czytaj więcej

Podczas rozmowy poruszono wštek kampanii "Sprawiedliwe sšdy" prowadzonej przez Polskš Fundację Narodowš (PFN).  - Nie miałem wrażenia, żeby mu się (kampania) podobała - powiedział w Polsat News Stanisław Tyszka.

- Mówiliœmy, że to jest coœ, co poddaje pod wštpliwoœć dobrš wolę partii rzšdzšcej. Oni przez lata bardzo odcinali się od Platformy Obywatelskiej, która robiła też takie rzeczy, dajšc pienišdze zaprzyjaŸnionym, swoim fundacjom, a robiš dokładnie to samo. To jest ominięcie finansowania partii politycznych - dodał wicemarszałek.

- To ja rozszyfruję skrót PFN: "Podatnicy Finansujš Naszych". Dlatego, że ludzie, którzy odeszli z kancelarii premiera dostali natychmiast zlecenie na kampanię, która ma ponoć kosztować 19 mln zł - powiedział Tyszka.

Poseł Kukiz'15 powiedział, że prezydent pozytywnie odniósł się do pomysłu tzw. sędziów pokoju, czyli sędziów wybieranych przez obywateli. Orzekaliby oni w sprawach najdrobniejszych.

Więcej: Polsat News

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL