Wpis na Twitterze. Kukiz pisze do prokuratury

aktualizacja: 14.09.2017, 14:42
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Paweł Kukiz poinformował, że złożył do prokuratury zawiadomienie ws. podszywania się pod niego przez jednego z użytkowników Twittera.

REDAKCJA POLECA
14.09.2017
Życzenia Kukiza. "To kłamstwo"
13.09.2017
Paweł Kukiz w szpitalu. Przerwa od polityki
13.09.2017
Paweł Kukiz w szpitalu. "Muszę zmartwić. Będę żył"
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Jeden z użytkowników Twittera zamieścił wczoraj zrzut ekranu, który sugerował, że Paweł Kukiz na Facebooku sam komentował jeden ze swoich wpisów. Autor zasugerował, że lider Kukiz'15 nie przelogował się na inne swoje konto.

Dziś rano Kukiz stanowczo zaprzeczył i poinformował, że zamieszczony materiał jest fotomontażem. "PRZYSIĘGAM, że nie jestem autorem tego wpisu" - napisał polityk.

Kolejnym krokiem w tej sprawie było zawiadomienie prokuratury. "Niniejszym, działając w imieniu własnym, zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa na moją szkodę popełnionego przez osobę posiadającą profil na serwisie społecznościowym Twitter o nazwie Szymon Jarzyński lub przez innego nieznanego mi z imienia i nazwiska sprawcę polegającego na Podszyciu się pode mnie poprzez stworzenie mojego podrobionego konta na internetowym serwisie społecznościowym Facebook celem umieszczenia ośmieszającego mnie komentarza pod wiadomością o moim stanie zdrowia, którą zamieściłem na tym profilu w dniu 13 września 2017 r. tj.  czyn z art. 190a § 2 kodeksu karnego" - czytamy w zawiadomieniu.

"Nie jestem autorem tego komentarza, a zatem ktoś musiał stworzyć profil, który miałby imitować mój oficjalny profil na serwisie facebook celem ośmieszenia mnie w oczach opinii publicznej.

Bezpośrednio po pojawieniu się komentarza, na innym serwisie społecznościowym – Twitter – użytkownik o nazwie Szymon Jarzyński zamieścił tzw. screenshot tej wiadomości. Opatrując to złośliwym komentarzem. Pojawia się więc bardzo mocna sugestia, że jest to sprawca opisanego czynu" - czytamy dalej.

"Zwracam uwagę, iż czyn wchodzi w zakres szerokiego pojęcia tzw. hejtu w internecie. Podszycie się pode mnie miało na celu zdyskredytowanie mnie nie tylko jako zwykłego obywatela ale również jako Posła na Sejm RP, lidera ugrupowania politycznego o znacznym poparciu. W związku z tym społeczna szkodliwość czynu, którego dotyczy zawiadomienie, jest wysoka" - kończy Kukiz.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE