Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Wpis na Twitterze. Kukiz pisze do prokuratury

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Paweł Kukiz poinformował, że złożył do prokuratury zawiadomienie ws. podszywania się pod niego przez jednego z użytkowników Twittera.

Jeden z użytkowników Twittera zamieœcił wczoraj zrzut ekranu, który sugerował, że Paweł Kukiz na Facebooku sam komentował jeden ze swoich wpisów. Autor zasugerował, że lider Kukiz'15 nie przelogował się na inne swoje konto.

Dziœ rano Kukiz stanowczo zaprzeczył i poinformował, że zamieszczony materiał jest fotomontażem. "PRZYSIĘGAM, że nie jestem autorem tego wpisu" - napisał polityk.

Kolejnym krokiem w tej sprawie było zawiadomienie prokuratury. "Niniejszym, działajšc w imieniu własnym, zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa na mojš szkodę popełnionego przez osobę posiadajšcš profil na serwisie społecznoœciowym Twitter o nazwie Szymon Jarzyński lub przez innego nieznanego mi z imienia i nazwiska sprawcę polegajšcego na Podszyciu się pode mnie poprzez stworzenie mojego podrobionego konta na internetowym serwisie społecznoœciowym Facebook celem umieszczenia oœmieszajšcego mnie komentarza pod wiadomoœciš o moim stanie zdrowia, którš zamieœciłem na tym profilu w dniu 13 wrzeœnia 2017 r. tj.  czyn z art. 190a § 2 kodeksu karnego" - czytamy w zawiadomieniu.

"Nie jestem autorem tego komentarza, a zatem ktoœ musiał stworzyć profil, który miałby imitować mój oficjalny profil na serwisie facebook celem oœmieszenia mnie w oczach opinii publicznej.

Bezpoœrednio po pojawieniu się komentarza, na innym serwisie społecznoœciowym – Twitter – użytkownik o nazwie Szymon Jarzyński zamieœcił tzw. screenshot tej wiadomoœci. Opatrujšc to złoœliwym komentarzem. Pojawia się więc bardzo mocna sugestia, że jest to sprawca opisanego czynu" - czytamy dalej.

"Zwracam uwagę, iż czyn wchodzi w zakres szerokiego pojęcia tzw. hejtu w internecie. Podszycie się pode mnie miało na celu zdyskredytowanie mnie nie tylko jako zwykłego obywatela ale również jako Posła na Sejm RP, lidera ugrupowania politycznego o znacznym poparciu. W zwišzku z tym społeczna szkodliwoœć czynu, którego dotyczy zawiadomienie, jest wysoka" - kończy Kukiz.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL