Kukiz'15

Paweł Kukiz: Pieniądze w gabinetach Misiewiczów

Paweł Kukiz
PAP/Leszek Szymański
Lider Kukiz'15 powiedział, że rząd szuka pieniędzy w kieszeniach podatników, a te są w gabinetach Misiewiczów. Paweł Kukiz komentował w ten sposób ustawę o Funduszu Dróg Samorządowych.

Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych pozwoli na wybudowanie i wyremontowanie 6 tys. km dróg rocznie - poinformował w środę poseł wnioskodawca Zbigniew Dolata (PiS), prezentując projekt ustawy w Sejmie.

Jeszcze w środę Sejm ma zdecydować, czy poselski projekt zostanie skierowany do dalszych prac w komisji, czy też zostanie w całości odrzucony. 

W trakcie trwającej ponad trzy i pół godziny debaty projektodawcy ustawy przekonywali, że zwiększenie budżetu na drogi lokalne będzie oznaczać też zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, przyczyni się do rozwoju gospodarczego i pozwoli samorządom planować wydatki drogowe w perspektywie kilku lat.

- 8 lat temu, kiedy Platforma podwyższała ceny paliwa, pani premier dzisiejsza Beata Szydło, pan Mariusz Błaszczak, pan Adam Hoffman przed kamerami wygłosili płomienne mowy, oskarżając Donalda Tuska o rujnowanie gospodarki, bezduszny drenaż kieszeni Polaków. Pamiętam również jak prezes Kaczyński wyszedł z kanistrem i żądał obniżenia cen benzyny - powiedział Paweł Kukiz.

- Gdyby nie drenujące kieszenie obywateli złodziejskie, socjalistyczne państwo, to w Polsce paliwo kosztowałoby ok. 2 zł. To, że pani Merkel chce wykończyć polskie firmy transportowe to wiemy, bo tego domagają się niemieckie związki zawodowe, bo niemieckie firmy przegrywają konkurencję z polskimi, a wy teraz do nich dołączacie i wstydźcie się tego - dodał.

- Pieniędzy na drogi szukacie w kieszeniach podatników, natomiast te pieniądze są w gabinetach Misiewiczów, w przeroście urzędniczym - mówił lider Kukiz'15.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL