Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Pienišdze w gabinetach Misiewiczów

Paweł Kukiz
PAP/Leszek Szymański
Lider Kukiz'15 powiedział, że rzšd szuka pieniędzy w kieszeniach podatników, a te sš w gabinetach Misiewiczów. Paweł Kukiz komentował w ten sposób ustawę o Funduszu Dróg Samorzšdowych.

Ustawa o Funduszu Dróg Samorzšdowych pozwoli na wybudowanie i wyremontowanie 6 tys. km dróg rocznie - poinformował w œrodę poseł wnioskodawca Zbigniew Dolata (PiS), prezentujšc projekt ustawy w Sejmie.

Jeszcze w œrodę Sejm ma zdecydować, czy poselski projekt zostanie skierowany do dalszych prac w komisji, czy też zostanie w całoœci odrzucony. 

W trakcie trwajšcej ponad trzy i pół godziny debaty projektodawcy ustawy przekonywali, że zwiększenie budżetu na drogi lokalne będzie oznaczać też zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, przyczyni się do rozwoju gospodarczego i pozwoli samorzšdom planować wydatki drogowe w perspektywie kilku lat.

- 8 lat temu, kiedy Platforma podwyższała ceny paliwa, pani premier dzisiejsza Beata Szydło, pan Mariusz Błaszczak, pan Adam Hoffman przed kamerami wygłosili płomienne mowy, oskarżajšc Donalda Tuska o rujnowanie gospodarki, bezduszny drenaż kieszeni Polaków. Pamiętam również jak prezes Kaczyński wyszedł z kanistrem i żšdał obniżenia cen benzyny - powiedział Paweł Kukiz.

- Gdyby nie drenujšce kieszenie obywateli złodziejskie, socjalistyczne państwo, to w Polsce paliwo kosztowałoby ok. 2 zł. To, że pani Merkel chce wykończyć polskie firmy transportowe to wiemy, bo tego domagajš się niemieckie zwišzki zawodowe, bo niemieckie firmy przegrywajš konkurencję z polskimi, a wy teraz do nich dołšczacie i wstydŸcie się tego - dodał.

- Pieniędzy na drogi szukacie w kieszeniach podatników, natomiast te pienišdze sš w gabinetach Misiewiczów, w przeroœcie urzędniczym - mówił lider Kukiz'15.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL