Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz: POPiS głosuje razem, gdy trzeba łupić Obywateli

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz odpowiada na zarzuty wyborców Prawa i Sprawiedliwoœci, którzy twierdzš, że jego ruch głosuje wspólnie z Platformš Obywatelskš.

Paweł Kukiz wyjaœnił wczeœniej, czemu Kukiz'15 nie głosował w sprawie KRS. "1. Uważamy, że zwierzchnictwo nad sšdami sprawować powinni Obywatele (zgodnie z art.4 konstytucji) a więc to Obywatele powinni wybierać (w wyborach powszechnych) sędziów KRS 2. Jeœli nawet przyjšć, że Sejm jako POŒREDNIK wskazuje w imieniu Obywateli sędziów KRS, to powinien ich wskazywać większoœciš KWALIFIKOWANĽ (2/3 lub 3/5 głosów)" - napisał polityk.

"W zwišzku z tym rano, kilka godzin przed głosowaniem ustaliliœmy na posiedzeniu Klubu, że w tym głosowaniu nie weŸmiemy udziału. PO zrobiła to samo ale na pomysł nie brania udziału w głosowaniu wpadła dopiero tuż przed głosowaniem, próbujšc stworzyć sytuację aby nie było quorum" - napisał Kukiz na Facebooku.

"Zdarza sie, że PO głosuje jak my, zdarza się że głosujemy wspólnie z PiS. Zdarza się też, że POPiS głosuje wspólnie. Najczęœciej wówczas gdy chodzi o łupienie Obywateli i ich wspólny partyjny interes -utrzymania systemu chłopów pańszczyŸnianych tyrajšcych na partyjnych towarzyszy..." - tłumaczy dalej lider Kukiz'15.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL