Kukiz'15

Paweł Kukiz: POPiS głosuje razem, gdy trzeba łupić Obywateli

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Paweł Kukiz odpowiada na zarzuty wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzą, że jego ruch głosuje wspólnie z Platformą Obywatelską.

Paweł Kukiz wyjaśnił wcześniej, czemu Kukiz'15 nie głosował w sprawie KRS. "1. Uważamy, że zwierzchnictwo nad sądami sprawować powinni Obywatele (zgodnie z art.4 konstytucji) a więc to Obywatele powinni wybierać (w wyborach powszechnych) sędziów KRS 2. Jeśli nawet przyjąć, że Sejm jako POŚREDNIK wskazuje w imieniu Obywateli sędziów KRS, to powinien ich wskazywać większością KWALIFIKOWANĄ (2/3 lub 3/5 głosów)" - napisał polityk.

"W związku z tym rano, kilka godzin przed głosowaniem ustaliliśmy na posiedzeniu Klubu, że w tym głosowaniu nie weźmiemy udziału. PO zrobiła to samo ale na pomysł nie brania udziału w głosowaniu wpadła dopiero tuż przed głosowaniem, próbując stworzyć sytuację aby nie było quorum" - napisał Kukiz na Facebooku.

"Zdarza sie, że PO głosuje jak my, zdarza się że głosujemy wspólnie z PiS. Zdarza się też, że POPiS głosuje wspólnie. Najczęściej wówczas gdy chodzi o łupienie Obywateli i ich wspólny partyjny interes -utrzymania systemu chłopów pańszczyźnianych tyrających na partyjnych towarzyszy..." - tłumaczy dalej lider Kukiz'15.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL