Paweł Kukiz: POPiS głosuje razem, gdy trzeba łupić Obywateli

aktualizacja: 15.07.2017, 13:07
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Paweł Kukiz odpowiada na zarzuty wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzą, że jego ruch głosuje wspólnie z Platformą Obywatelską.

REDAKCJA POLECA

Paweł Kukiz wyjaśnił wcześniej, czemu Kukiz'15 nie głosował w sprawie KRS. "1. Uważamy, że zwierzchnictwo nad sądami sprawować powinni Obywatele (zgodnie z art.4 konstytucji) a więc to Obywatele powinni wybierać (w wyborach powszechnych) sędziów KRS 2. Jeśli nawet przyjąć, że Sejm jako POŚREDNIK wskazuje w imieniu Obywateli sędziów KRS, to powinien ich wskazywać większością KWALIFIKOWANĄ (2/3 lub 3/5 głosów)" - napisał polityk.

"W związku z tym rano, kilka godzin przed głosowaniem ustaliliśmy na posiedzeniu Klubu, że w tym głosowaniu nie weźmiemy udziału. PO zrobiła to samo ale na pomysł nie brania udziału w głosowaniu wpadła dopiero tuż przed głosowaniem, próbując stworzyć sytuację aby nie było quorum" - napisał Kukiz na Facebooku.

"Zdarza sie, że PO głosuje jak my, zdarza się że głosujemy wspólnie z PiS. Zdarza się też, że POPiS głosuje wspólnie. Najczęściej wówczas gdy chodzi o łupienie Obywateli i ich wspólny partyjny interes -utrzymania systemu chłopów pańszczyźnianych tyrających na partyjnych towarzyszy..." - tłumaczy dalej lider Kukiz'15.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE