Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Polityk Kukiza przeszedł do Nowoczesnej

Ryszard Petru
PAP/Leszek Szymański
Paweł Kobyliński, który w paŸdziernikowych wyborach parlamentarnych wszedł do Sejmu z list Ruchu Kukiz'15, wstšpił do klubu Nowoczesnej - poinformował w œrodę przewodniczšcy tego klubu Ryszard Petru.

"Wczoraj wieczorem przyjęliœmy do naszego klubu posła, który do niedawna był w klubie Kukiz'15 Pawła Kobylińskiego" - powiedział dziennikarzom Petru. 

Jak mówił, głównym argumentem dla Kobylińskiego "było to, że jest mu duszno w klubie Kukiz'15". "Wielokrotnie głosował tak jak my" - podkreœlił.

Klub Nowoczesnej liczy obecnie 29 posłów. 

Petru nie wykluczył, że do jego klubu dołšczš inni posłowie. "Ale nie będzie to bicie rekordów. Szukamy osób, które pasujš do nas, sš podobne w sposobie myœlenia" - dodał. 

W poniedziałek Kobyliński złożył rezygnację z członkostwa w klubie Kukiz'15. Jak tłumaczył rzecznik klubu Jakub Kulesza, powodem były niejasnoœci w oœwiadczeniu majštkowym Kobylińskiego. 

Kobyliński powiedział, że zarzuty dotyczšce jego oœwiadczenia majštkowego sš "wyssane z palca", a jego rezygnacja z członkostwa w klubie Kukiz'15 wynika tylko z powodów merytorycznych.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL