Kukiz'15

Polityk Kukiza przeszedł do Nowoczesnej

Ryszard Petru
PAP/Leszek Szymański
Paweł Kobyliński, który w październikowych wyborach parlamentarnych wszedł do Sejmu z list Ruchu Kukiz'15, wstąpił do klubu Nowoczesnej - poinformował w środę przewodniczący tego klubu Ryszard Petru.

"Wczoraj wieczorem przyjęliśmy do naszego klubu posła, który do niedawna był w klubie Kukiz'15 Pawła Kobylińskiego" - powiedział dziennikarzom Petru. 

Jak mówił, głównym argumentem dla Kobylińskiego "było to, że jest mu duszno w klubie Kukiz'15". "Wielokrotnie głosował tak jak my" - podkreślił.

Klub Nowoczesnej liczy obecnie 29 posłów. 

Petru nie wykluczył, że do jego klubu dołączą inni posłowie. "Ale nie będzie to bicie rekordów. Szukamy osób, które pasują do nas, są podobne w sposobie myślenia" - dodał. 

W poniedziałek Kobyliński złożył rezygnację z członkostwa w klubie Kukiz'15. Jak tłumaczył rzecznik klubu Jakub Kulesza, powodem były niejasności w oświadczeniu majątkowym Kobylińskiego. 

Kobyliński powiedział, że zarzuty dotyczące jego oświadczenia majątkowego są "wyssane z palca", a jego rezygnacja z członkostwa w klubie Kukiz'15 wynika tylko z powodów merytorycznych.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL