Świąteczny bilans na drogach: 18 osób zginęło, 179 rannych

aktualizacja: 27.03.2016, 12:44
Świąteczny bilans na drogach: 18 osób zginęło, 179 rannych
Świąteczny bilans na drogach: 18 osób zginęło, 179 rannych
Foto: PAP

18 osób zginęło, a 179 osób zostało rannych w 142 wypadkach - to bilans z piątku i soboty na polskich drogach. Najtragiczniejsza okazała się Wielka Sobota, podczas której zginęło 16 osób.

"Od 2012 roku nie było jeszcze tak tragicznej Wielkiej Soboty" - powiedział w niedzielę PAP Dawid Marciniak z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

W Wielki Piątek doszło z kolei do 63 wypadków, w których życie straciły 2 osoby, a 72 zostały ranne. "To był bardzo dobry wynik, ponieważ dotychczas statystki pokazywały, że Wielki Piątek był najtragiczniejszy z tych dni świątecznych" - zaznaczył Marciniak.

Policja w piątek i sobotę zatrzymała 510 pijanych kierowców.

Z danych policjantów wynika, że do najtragiczniejszych wypadków dochodzi często na ostatnich kilometrach przed celem podróży.

"Kierowcy, którzy przejechali 100, 200 km, zaczynają się spieszyć, są mniej ostrożni, bo chcą jak najszybciej dojechać do celu" - tłumaczyła Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji. "Zawsze kierujmy się rozsądkiem. Lepiej wolniej i dłużej jechać, by te święta były spokojne i szczęśliwe dla całej naszej rodziny" - dodała.

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE

ZAGINIĘCIE EWY TYLMAN
Kraj Odnaleziono ciało Ewy Tylman?