Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Niemcy: 40 Irakijczyków zatrzymanych na granicy z Polskš

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported/BrokenSphere
Niemiecka policja zatrzymała 40 Irakijczyków, którzy nielegalnie przedostali się do Niemiec przez granicę z Polskš w okolicach Łęknicy. Migranci twierdzš, że przemytnicy w nocy z wtorku na œrodę przywieŸli ich ciężarówkš w okolice przejœcia granicznego.

Policja przystšpiła do akcji po otrzymaniu sygnału od taksówkarza, że przemieszczajšca się po szosie w Bad Muskau na piechotę grupa obcokrajowców prosiła go o zawiezienie do Berlina lub Frankfurtu. Podczas akcji, w której wykorzystano także œmigłowiec, funkcjonariusze natknęli się na kilka grup migrantów.

Irakijczycy sš prawdopodobnie członkami jednej rodziny. Wszyscy - mężczyŸni, kobiety i dzieci - sš w dobrym stanie zdrowia.

Rzecznik policji w Goerlitz Michael Engler powiedział PAP, że obecnie trwa ustalanie tożsamoœci zatrzymanych. Po zakończeniu tej procedury migranci zostanš przekazani najbliższej placówce Federalnego Urzędu Migracji i UchodŸców. 

Engler wyraził zdziwienie, że pomimo wspólnych patroli polsko-niemieckich tak duża grupa migrantów mogła niepostrzeżenie przekroczyć granicę. 

Policjanci przesłuchujš zatrzymanych, by zdobyć informacje dotyczšce przemytników. Z zeznań wynika, że cała grupa przyjechała ciężarówkš z Turcji. 

Engler wyjaœnił, że zatrzymani na granicy migranci nie sš odsyłani do Polski. 

Bad Muskau leży w kraju zwišzkowym Saksonia.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL