Samosąd w więzieniu. "Gwałciciel"

aktualizacja: 01.09.2017, 19:30
Foto: 123RF

19-letni Kamil K. odbywa więzieniu karę za pobicie i zgwałcenie 22-latki z Rzeszowa. Współwięźniowie postanowili dokonać samosądu w więziennej celi. Mężczyzna został zgwałcony, a na jego plecach wycięto napis "gwałciciel"

14 maja w nocy 22-letnia studentka wracała z juwenaliów w Rzeszowie. Na swojej drodze spotkała 19-letniego Kamila K. Mężczyzna pobił kobietę, a następnie zgwałcił ją przy pobliskich blokach mieszkalnych.

Napastnik zasłonił twarz kapturem, jednak miejski monitoring pomógł w wykryciu sprawcy. Mężczyzna trafił do więzienia.

O jego przestępstwie dowiedzieli się inni współwięźniowie. Kamil K. został pobity, a następnie zgwałcony. Osadzeni na plecach mężczyzny wycięli napis "gwałciciel".

Kamil K. nie poinformował o całym zdarzeniu więziennych strażników. Sytuacja wyszła na jaw po badaniu przeprowadzonym przez lekarza. Doktor odkrył napis na plecach więźnia, a także znalazł świeże rany odbytu.

– Sprawdzamy, czy materiał dowodowy pozwala na wszczęcie konkretnego postępowania. Każdy osadzony już w pierwszym dniu pobytu w więzieniu jest informowany o możliwości zetknięcia się z zachowaniami charakterystycznymi dla środowisk przestępczych i ma obowiązek zgłaszania przełożonym wszelkich zachowań zagrażających jego bezpieczeństwu – powiedział w rozmowie z Radiem Zet Dominik Miś, prokurator rejonowy z Rzeszowa.

Komentarz dnia
Żródło: Radio Zet

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE