Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Samosšd w więzieniu. "Gwałciciel"

123RF
19-letni Kamil K. odbywa więzieniu karę za pobicie i zgwałcenie 22-latki z Rzeszowa. WspółwięŸniowie postanowili dokonać samosšdu w więziennej celi. Mężczyzna został zgwałcony, a na jego plecach wycięto napis "gwałciciel"

14 maja w nocy 22-letnia studentka wracała z juwenaliów w Rzeszowie. Na swojej drodze spotkała 19-letniego Kamila K. Mężczyzna pobił kobietę, a następnie zgwałcił jš przy pobliskich blokach mieszkalnych.

Napastnik zasłonił twarz kapturem, jednak miejski monitoring pomógł w wykryciu sprawcy. Mężczyzna trafił do więzienia.

O jego przestępstwie dowiedzieli się inni współwięŸniowie. Kamil K. został pobity, a następnie zgwałcony. Osadzeni na plecach mężczyzny wycięli napis "gwałciciel".

Kamil K. nie poinformował o całym zdarzeniu więziennych strażników. Sytuacja wyszła na jaw po badaniu przeprowadzonym przez lekarza. Doktor odkrył napis na plecach więŸnia, a także znalazł œwieże rany odbytu.

– Sprawdzamy, czy materiał dowodowy pozwala na wszczęcie konkretnego postępowania. Każdy osadzony już w pierwszym dniu pobytu w więzieniu jest informowany o możliwoœci zetknięcia się z zachowaniami charakterystycznymi dla œrodowisk przestępczych i ma obowišzek zgłaszania przełożonym wszelkich zachowań zagrażajšcych jego bezpieczeństwu – powiedział w rozmowie z Radiem Zet Dominik Miœ, prokurator rejonowy z Rzeszowa.

ródło: Radio ZET

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL