Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Policja: odnalazł się 12-latek, od kilku dni poszukiwany w Warszawie

Fotorzepa, Roman Bosiacki
12-letni Jonathan Nieradko, poszukiwany od kilku dni w całej Warszawie odnalazł się cały i zdrowy - poinformował w pištek PAP oficer prasowy Komendy Policji Warszawa-Mokotów asp. sztab. Robert Koniuszy.

"Jonathan Nieradko został odnaleziony na terenie Ursusa, rozpoznała go jedna z pasażerek autobusu. Policjanci przekazali chłopca rodzicom, cały i zdrowy wraca do domu" - powiedział PAP asp. sztab. Robert Koniuszy.

Dodał, że policjanci będš ustalać, dlaczego chłopiec tak długo przebywał poza domem. "Najważniejsze, że chłopiec cały i zdrowy dotarł do rodziców" - podkreœlił.

"Dziękujemy za współpracę przy poszukiwaniach chłopca mediom, które szeroko informowały o jego zaginięciu, a także Zarzšdowi Transportu Miejskiego, który również aktywnie włšczył się w akcję" - powiedział Koniuszy.

12-latek we wtorek po południu wyszedł z domu na warszawskim Ursynowie i od tamtej pory nie kontaktował z rodzinš.

Chłopca poszukiwali policjanci w całej Polsce, sprawdzane były m.in. placówki medyczne, noclegownie. Poszukiwaniom nadano pierwszy, czyli najwyższy priorytet. Jak informowała wówczas policja, nie było podejrzenia tzw. porwania rodzicielskiego; rodzinę okreœlano jako zwyczajnš, policja nie miała również informacji o problemach wychowawczych z dzieckiem czy kłopotach w szkole.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL