Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Dwaj mężczyźni ranni po eksplozji niewybuchu

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Dwaj mężczyŸni zostali ranni po tym, jak w garażu w miejscowoœci Biechów (Opolskie) wybuchł niewybuch bšdŸ niewypał najprawdopodobniej z czasów II wojny œwiatowej. Policja podaje, że ma być wszczęte œledztwo dotyczšce tego, skšd mężczyŸni mieli niewybuchy.

Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie podkom. Katarzyna Janas do eksplozji niewybuchu doszło w sobotę wieczorem w miejscowoœci Biechów gm. Pakosławice w pow. nyskim (Opolskie). Policja dostała zgłoszenie w tej sprawie ok. godz. 19.40. 

Janas podała, że w zdarzeniu rannych zostało dwóch mężczyzn w wieku 42 i 45 lat, mieszkańców gm. Pakosławice. „MężczyŸni zostali przewiezieni do szpitala w Nysie. Na chwilę obecnš nie znam ich stanu obrażeń” – dodała oficer prasowa w rozmowie z PAP w nocy z soboty na niedzielę. 

Poinformowała, że ze wstępnych ustaleń œledczych wynika, iż do wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas gdy poszkodowani mężczyŸni wykonywali przy nim jakieœ czynnoœci. Miało to miejsce w garażu znajdujšcym się w cišgu kilku innych garaży. Janas wyjaœniała, że garaże te znajdujš się w niedalekiej odległoœci od budynków mieszkalnych, ale jednak nie takiej, by zaszła koniecznoœć ewakuacji. „Dlatego nie ewakuowano żadnych osób” – doprecyzowała.

Podała, że na miejscu zdarzenia był w sobotę prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nysie oraz policja, której zadaniem było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przejęcia niewybuchów przez saperów. Jak tłumaczyła Janas – w garażu ujawniono jeszcze inne przedmioty, które także mogš być niewybuchami.

Na miejscu zdarzenia pracowały również trzy zastępy straży pożarnej w sile w sumie 20 ludzi.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL