Kraj

Dwaj mężczyźni ranni po eksplozji niewybuchu

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Dwaj mężczyźni zostali ranni po tym, jak w garażu w miejscowości Biechów (Opolskie) wybuchł niewybuch bądź niewypał najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policja podaje, że ma być wszczęte śledztwo dotyczące tego, skąd mężczyźni mieli niewybuchy.

Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie podkom. Katarzyna Janas do eksplozji niewybuchu doszło w sobotę wieczorem w miejscowości Biechów gm. Pakosławice w pow. nyskim (Opolskie). Policja dostała zgłoszenie w tej sprawie ok. godz. 19.40. 

Janas podała, że w zdarzeniu rannych zostało dwóch mężczyzn w wieku 42 i 45 lat, mieszkańców gm. Pakosławice. „Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Nysie. Na chwilę obecną nie znam ich stanu obrażeń” – dodała oficer prasowa w rozmowie z PAP w nocy z soboty na niedzielę. 

Poinformowała, że ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, iż do wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas gdy poszkodowani mężczyźni wykonywali przy nim jakieś czynności. Miało to miejsce w garażu znajdującym się w ciągu kilku innych garaży. Janas wyjaśniała, że garaże te znajdują się w niedalekiej odległości od budynków mieszkalnych, ale jednak nie takiej, by zaszła konieczność ewakuacji. „Dlatego nie ewakuowano żadnych osób” – doprecyzowała.

Podała, że na miejscu zdarzenia był w sobotę prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nysie oraz policja, której zadaniem było m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przejęcia niewybuchów przez saperów. Jak tłumaczyła Janas – w garażu ujawniono jeszcze inne przedmioty, które także mogą być niewybuchami.

Na miejscu zdarzenia pracowały również trzy zastępy straży pożarnej w sile w sumie 20 ludzi.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL