#RZECZoPolityce: Polskie szanse na Euro

aktualizacja: 29.03.2016, 08:49
Foto: Maciej Zienkiewicz

Dzisiejszy program #RZECZoPolityce o 9.00 poprowadził Bogusław Chrabota. Jego gośćmi byli: Ryszard Czarnecki (PiS), Michał Szułdrzyński oraz Stefan Szczepłek i Mirosław Żukowski z redakcji "Rzeczpospolitej".

REDAKCJA POLECA
30.03.2016
#RZECZoPolityce: Jakie zmiany wprowadza PiS?
29.03.2016
Ekspert: Obama popełni błąd, jeśli nie spotka się z Dudą
28.03.2016
Bielecki: Rząd nie rozumie Amerykanów
28.03.2016
USA zamykają drzwi przed Polską. Barack Obama nie spotka się z Andrzejem Dudą
Kariera.pl
Kiedy mam prawo do pierwszego urlopu?
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Amerykanie od miesięcy sygnalizowali polskim władzom, że spór o Trybunał bardzo negatywnie wpłynie na stosunki polsko-amerykańskie. „Rzeczpospolita" ujawniła, że starania naszych dyplomatów o spotkanie Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą mogą się skończyć porażką. Tak się stało. Za to wkrótce przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji (KOD) Mateusz Kijowski będzie rozmawiał w Waszyngtonie z przedstawicielami Departamentu Stanu i Kongresu. Rozmawialiśmy o tym podczas dzisiejszego wydania #RZECZoPolityce. Ale nie tylko o tym. Także o zagrożeniach związanych z ostatnimi zamachami terrorystycznymi, sukcesach Agnieszki Radwańskiej i polskich szansach na Euro.

Ryszard Czarnecki, wiceszef Parlamentu Europejskiego w rozmowie z Bogusławem Chrabotą mówił m.in.

- o kłopotach Daesh: „Daesh przegrywa, oddaje miasta na terytorium Iraku czy Syrii i w związku z tym zwiększa aktywność zewnętrzną na terytorium Francji czy Belgii”.

- o Federice Mogherini: „Szczerze mówiąc ja ją lubię, to piękna kobieta, mamy sympatyczne relacje, natomiast wolał bym, żeby pani wiceprzewodnicząca odpowiedzialna za politykę zagraniczną i bezpieczeństwo nie płakała, bo nie jest prywatną osobą, i oczywiście to może ociepla jej wizerunek, natomiast ja bym wolał szeryfa, który jednak nie płacze”.

- o tym, że prezydent Andrzej Duda nie spotka się z Barackiem Obamą: „Prezydent Andrzej Duda spotkał się już z Barackiem Obamą (...), Obama chciał wtedy poznać prezydenta kraju, który jest jednym z szczęściu największych krajów UE (...) Nie robił bym z tego problemu, ważne dla nas będzie – w sensie realnych efektów - szczyt NATO, który odbędzie się w Warszawie”.

- o Trybunale Konstytucyjnym: „Na pewno z naszej strony jest dobra wola, prezes Kaczyński w apelu o to, żeby zawiesić na kołku te spory do końca lipca, przedstawił dobrą wolę. Spór jest elementem demokracji, natomiast chodzi o to, żeby skala tego sporu nie była nadmiernie emocjonalna”.

Poniżej prezentujemy dwa fragmenty dzisiejszego programu. Rozmowę z Ryszardem Czarneckim i Michałem Szułdrzyńskim.

Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Zapraszamy także na nasze pozostałe programy: #RZECZoEkonomii oraz #RZECZoPrawie

 

Rozmowa z Ryszardem Czarneckim

 

 

Rozmowa z Michałem Szułdrzyńskim

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE