Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Kraj

Strzały na ulicach Krakowa

PAP/Jacek Bednarczyk
Po oddaniu strzałów ostrzegawczych policja w Krakowie zatrzymała mężczyznę uciekającego ulicami miasta. To syn zamordowanej wiceprokurator, podejrzewany o zabicie matki.

Rzecznik krakowskiej policji podinsp. Mariusz Ciarka poinformował, że zatrzymano mężczyznę, który uciekł po spowodowaniu kolizji drogowej. Następnie atrapą broni sterroryzował kierowcę przejeżdżającego auta i uciekając nim uderzył w tramwaj. Potem uciekał pieszo.

Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, ostatecznie obezwładnili mężczyznę za pomocą paralizatora. Zatrzymany był pod wpływem alkoholu. Jest podejrzany o związek z zabójstwem, do którego doszło w centrum Krakowa.

Jak podaje RMF FM, zatrzymany 26-latek jest synem zamordowanej dziś nad ranem wiceprokurator okręgowej. Zadano jej kilkadziesiąt ciosów nożem.

Policję wezwał ochroniarz osiedla, na którym mieszkała ofiara wraz z synem. Przyczyną były odgłosy awantury, po której z mieszkania wiceprokurator wyszedł zakrwawiony mężczyzna.

W mieszkaniu ofiary trwają czynności operacyjne.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty zdarzenie ma charakter tragedii rodzinnej i nie ma związku z funkcją pełniona przez ofiarę. Poprosił jednocześnie o uszanowanie dramatu rodziny.

Ze względu na dobro śledztwa i rodziny żadnych innych informacji prokuratura nie udziela.

Źródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL