Strzały na ulicach Krakowa

aktualizacja: 09.01.2016, 10:33
Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Po oddaniu strzałów ostrzegawczych policja w Krakowie zatrzymała mężczyznę uciekającego ulicami miasta. To syn zamordowanej wiceprokurator, podejrzewany o zabicie matki.

REDAKCJA POLECA
10.01.2016
Syn zamordowanej prokurator aresztowany
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Rzecznik krakowskiej policji podinsp. Mariusz Ciarka poinformował, że zatrzymano mężczyznę, który uciekł po spowodowaniu kolizji drogowej. Następnie atrapą broni sterroryzował kierowcę przejeżdżającego auta i uciekając nim uderzył w tramwaj. Potem uciekał pieszo.

Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, ostatecznie obezwładnili mężczyznę za pomocą paralizatora. Zatrzymany był pod wpływem alkoholu. Jest podejrzany o związek z zabójstwem, do którego doszło w centrum Krakowa.

Jak podaje RMF FM, zatrzymany 26-latek jest synem zamordowanej dziś nad ranem wiceprokurator okręgowej. Zadano jej kilkadziesiąt ciosów nożem.

Policję wezwał ochroniarz osiedla, na którym mieszkała ofiara wraz z synem. Przyczyną były odgłosy awantury, po której z mieszkania wiceprokurator wyszedł zakrwawiony mężczyzna.

W mieszkaniu ofiary trwają czynności operacyjne.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty zdarzenie ma charakter tragedii rodzinnej i nie ma związku z funkcją pełniona przez ofiarę. Poprosił jednocześnie o uszanowanie dramatu rodziny.

Ze względu na dobro śledztwa i rodziny żadnych innych informacji prokuratura nie udziela.

Komentarz dnia
Żródło: RMF FM

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE