Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kraj

Strzały na ulicach Krakowa

PAP/Jacek Bednarczyk
Po oddaniu strzałów ostrzegawczych policja w Krakowie zatrzymała mężczyznę uciekajšcego ulicami miasta. To syn zamordowanej wiceprokurator, podejrzewany o zabicie matki.

Rzecznik krakowskiej policji podinsp. Mariusz Ciarka poinformował, że zatrzymano mężczyznę, który uciekł po spowodowaniu kolizji drogowej. Następnie atrapš broni sterroryzował kierowcę przejeżdżajšcego auta i uciekajšc nim uderzył w tramwaj. Potem uciekał pieszo.

Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, ostatecznie obezwładnili mężczyznę za pomocš paralizatora. Zatrzymany był pod wpływem alkoholu. Jest podejrzany o zwišzek z zabójstwem, do którego doszło w centrum Krakowa.

Jak podaje RMF FM, zatrzymany 26-latek jest synem zamordowanej dziœ nad ranem wiceprokurator okręgowej. Zadano jej kilkadziesišt ciosów nożem.

Policję wezwał ochroniarz osiedla, na którym mieszkała ofiara wraz z synem. Przyczynš były odgłosy awantury, po której z mieszkania wiceprokurator wyszedł zakrwawiony mężczyzna.

W mieszkaniu ofiary trwajš czynnoœci operacyjne.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty zdarzenie ma charakter tragedii rodzinnej i nie ma zwišzku z funkcjš pełniona przez ofiarę. Poprosił jednoczeœnie o uszanowanie dramatu rodziny.

Ze względu na dobro œledztwa i rodziny żadnych innych informacji prokuratura nie udziela.

ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL