Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koszykówka

Gortat i Wizards przegrali z najsłabszymi w NBA

AFP
Marcin Gortat zdobył tylko dwa punkty, a jego Washington Wizards ulegli na wyjeŸdzie najsłabszej obecnie drużynie w NBA Atlanta Hawks 99:113. Koszykarze ze stolicy USA majš 19 zwycięstw i 16 porażek. W Konferencji Wschodniej zajmujš szóste miejsce.

Gortat na parkiecie przebywał 21 minut i trafił jeden z szeœciu rzutów z gry. Jego konto uzupełniajš cztery zbiórki, jedna strata i dwa faule. Polski œrodkowy miał dobry poczštek sezonu, ale od miesišca solidne występy zdarzajš mu się sporadycznie.

W pierwszych pięciu spotkaniach œrednio uzyskiwał 13,6 pkt oraz blisko dziesięć zbiórek. Skutecznoœć rzutów z gry sięgała natomiast prawie 60 proc. Liczšc od 29 listopada, statystyki Gortata spadły do 6,8 pkt i 7,6 zbiórki, a skutecznoœć do 46 proc.

Hawks przed tym meczem mieli na koncie tylko osiem zwycięstw i aż 25 porażek. O dziewištej wygranej zadecydowała œwietna w ich wykonaniu czwarta kwarta. Tuż po jej rozpoczęciu był remis, a zaledwie w kilka minut "Jastrzębie" zbudowały 18-punktowš przewagę.

Wizards w tym sezonie brakuje stabilnoœci. W ostatnich czterech meczach kolejno: ulegli Brooklyn Nets różnicš 35 punktów, pokonali Orlando Magic aż 130:103, wygrali z najlepszš drużynš w Konferencji Wschodniej - Boston Celtics, a teraz przegrali z outsiderami.

- Naszej drużynie chyba się wydaje, że niektórzy rywale na nasz widok po prostu się położš i nie podejmš walki. Oni tymczasem robiš to, co do nich należy, czyli dajš z siebie wszystko - przyznał rozgrywajšcy Wizards John Wall.

Hawks do wygranej poprowadził Niemiec Dennis Schroeder, który zdobył 21 punktów. Wœród pokonanych najwięcej - 20 - uzyskał Bradley Beal.

Kolejny mecz Wizards rozegrajš w pištek. U siebie zmierzš się z jednš z najlepszych drużyn tego sezonu - Houston Rockets (25-7). W tabeli Konferencji Zachodniej Teksańczycy sš tylko za Golden State Warriors (28-7).

Bronišcy tytułu "Wojownicy" minionej nocy we własnej hali rozbili Utah Jazz 126:101, a prym w ich szeregach wiódł Kevin Durant - 21 pkt. Wœród pokonanych na wyróżnienie zasługuje rezerwowy Rodney Hood - 26 pkt.

Na Wschodzie najlepsi sš Celtics (28-10). Bostończycy wygrali na wyjeŸdzie z Charlotte Hornets 102:91, a w ich szeregach tradycyjnie najlepszy był Kyrie Irving - 21 pkt i osiem asyst. Al Horford dołożył natomiast 20 pkt i 11 zbiórek.