Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego triumfem Bożej miłości

aktualizacja: 27.03.2016, 07:03
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego triumfem Bożej miłości
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego triumfem Bożej miłości
Foto: PAP

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest niebywałym triumfem Bożej miłości – poruszającej serca i umysły każdego wierzącego. Nie sposób opisać dobroć i łaskę, którą zostaliśmy obdarowani – my, zwykli grzesznicy - mówił kard. Stefan Wyszyński.

Słowa kard. Wyszyńskiego - jak podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik - oddają pełnię osobowości Jezusa, które w Roku Miłosierdzia nabierają szczególnego znaczenia.

"Chrystus po Zmartwychwstaniu zapłacił ludziom detaliczną dobrocią, serdecznością, bliskością i radością za zniewagi doznane przed śmiercią. Jakże On jest wielkoduszny i wspaniałomyślny! (...) Taka jest właśnie miłość, taka jest prawdziwa przyjaźń! Z lekcji danej nam przez Chrystusa Zmartwychwstałego możemy się nauczyć stylu postępowania z naszym otoczeniem" - napisał prymas Wyszyński w książce "Miłość na co dzień", wydanej w Rzymie w 1971 roku.

Zmartwychwstanie jest fundamentem i istotą wiary chrześcijańskiej, a Wielkanoc upamiętniająca to wydarzenie jest najważniejszym świętem dla chrześcijan. Niedziela Wielkanocna jest najważniejszym świętem w całym roku liturgicznym Kościoła katolickiego.

Obchody religijne Wielkanocy rozpoczyna odbywająca się wczesnym rankiem procesja i msza, w Kościele katolickim zwana rezurekcją. W tym dniu spożywa się uroczyste śniadanie w gronie rodzinnym, poprzedzone składaniem sobie życzeń. Wielkanoc wieńczy okres Wielkiego Postu i poprzedzający ją Wielki Tydzień.

Uroczystości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, określanych jako święta wielkanocne, odznaczają się wśród wiernych szczególną radością, ponieważ zmartwychwstanie Chrystusa jest symbolem Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią.

KOMENTARZ DNIA

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE