Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Rzecznik episkopatu: Wrzucajcie zdjęcia z pasterek

tv.rp.pl
Do publikowania na portalach społecznoœciowych zdjęć z pasterek, wieczerzy wigilijnych i odwiedzania szopek zachęcił internautów rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. - Wykorzystujšc smartfona i dobre słowo, możemy nieœć radoœć, nadzieję - zachęcił.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że media społecznoœciowe dajš możliwoœć dzielenia się z innymi przeżywaniem ważnych wydarzeń i œwišt, a także pozwalajš docierać z przesłaniem ewangelii do szerokiego grona odbiorców na całym œwiecie.

- Obserwowaliœmy my to przy okazji akcji internautów takich jak #Procesja, #PolskaPielgrzymuje, czy adwentowa inicjatywa #Roraty. Liczba wpisów, zdjęć i materiałów wideo pokazuje, że istnieje duża potrzeba wspólnoty także w internecie – napisał w komunikacie przesłanym PAP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Podkreœlił, że w czasach, gdy internet jest coraz mocniej obecny w codziennym życiu, Koœciół powinien wykorzystywać go, by "wskazywać odpowiednie wzorce i wartoœci". - Dlatego Biuro Prasowe Episkopatu wspiera œwišteczne akcje w internecie, które promujš chrzeœcijańskie przeżywanie Bożego Narodzenia. Zamieszczajšc na Twitterze lub Facebooku zdjęcia z naszych Wigilii, mszy œw. – pasterek, czy fotografie stajenek wystawianych w tym czasie w koœciołach, wskazujemy polskie tradycje i prawdziwego ducha œwišt – zaznaczył rzecznik episkopatu.

Dodał, że publikacja wpisów z hasztagami #Wigilia, #Pasterka i #PolskieStajenki to także dzielenie się przeżywaniem Bożego Narodzenia z osobami, które nie mogš uczestniczyć w nabożeństwach, sš samotne lub przebywajš za granicš.

- Oczywiœcie nic nie zastšpi osobistego kontaktu, przełamania się opłatkiem, uœcisku dłoni, ale dla niektórych osób media społecznoœciowe stanowiš w danym momencie jedynš formę kontaktu z rodzinnš, przyjaciółmi. Wykorzystujšc smartfona i dobre słowo możemy nieœć radoœć, nadzieję i prawdziwy pokój płynšcy z Bożego Narodzenia również w internecie – zachęcił ks. Rytel-Andrianik.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL