Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Kościół

"Adwent wyjątkowo krótki. Musimy go przeżywać intensywnie"

Fotorzepa/ Piotr Nowak
Bez Adwentu nie ma głębokiego przeżycia spotkania z Jezusem w święta Bożego Narodzenia - zwraca uwagę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w specjalnym słowie na tegoroczny Adwent. Rozpocznie się on w niedzielę 3 grudnia.

"W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki, dlatego musimy go przeżywać niezwykle intensywnie. Musimy zrobić wszystko, by nie pozwolić go sobie zabrać, zbyt wcześnie przechodząc do atmosfery świąt Bożego Narodzenia" - podkreśla metropolita warszawski w przesłaniu przekazanym w sobotę PAP.

Zachęca w nim rodziny do uczestnictwa w liturgii adwentowej, by "przez roraty i rekolekcje dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia".

Hierarcha zwraca też uwagę, iż Adwent rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. "Ten rok 2018 będzie niezwykle ważny w Kościele, ale też niezwykle ważny w naszej ojczyźnie. Będziemy przeżywać setną rocznicę odzyskania niepodległości. W naszych domach, rodzinach, w naszej pracy, w naszej Polsce spróbujmy łączyć dwa wymiary: modlitwę i czyn, pobożność i codzienność" - podkreśla.

Nawiązując do hasła nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który rozpoczyna się od Adwentu - "Napełnieni Duchem Świętym", kard. Nycz przypomina, że "owocem Ducha jest miłość, przebaczenie, zgoda".

"Tego wszystkiego w życiu naszym i naszych bliskich oraz w życiu naszej ojczyzny tak bardzo nam potrzeba. Właśnie to, chrześcijanin, człowiek żyjący wiarą może wnieść do życia społecznego – konkretne postawy, które budują jedność, pokój, zgodę i miłość" - zaznaczył metropolita warszawski.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL