Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Kościół

Papież Franciszek do biskupów w USA: Obalajcie mury, budujcie mosty

AFP
Papież Franciszek wezwał amerykańskich biskupów do krzewienia kultury dialogu, by "obalać mury i budować mosty". Swe przesłanie wystosował w związku z obradami Konferencji Episkopatu USA w Baltimore.

W przesłaniu wideo skierowanym do obradujących w stanie Maryland biskupów papież powiedział, że Kościół w USA „na przestrzeni dziejów przyjął i zintegrował kolejne fale imigrantów”.

- W bogatej różnorodności swych języków i tradycji kulturowych ukształtowali oni zmieniające się oblicze amerykańskiego Kościoła – zauważył.

- Naszym wielkim wyzwaniem jest tworzenie kultury spotkania, która zachęcać będzie poszczególne osoby i grupy do dzielenia się bogactwem swych tradycji i doświadczeń, by obalić mury i budować mosty - oświadczył papież Franciszek.

- Jesteśmy powołani do tego, by być zwiastunami dobrych nowin dla społeczeństwa dręczonego przez niepokojące zmiany społeczne, kulturowe i duchowe oraz rosnącą polaryzację – stwierdził papież.

Ojciec Święty położył nacisk na znaczenie pracy duszpasterskiej wśród katolików hiszpańskojęzycznych i podkreślił, że wspólnota ta wnosi ważny wkład w życie narodu.

Franciszek wystosował swe przesłanie tydzień po wyborach prezydenckich w USA i wygranej Donalda Trumpa.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL