Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Papież Franciszek do biskupów w USA: Obalajcie mury, budujcie mosty

AFP
Papież Franciszek wezwał amerykańskich biskupów do krzewienia kultury dialogu, by "obalać mury i budować mosty". Swe przesłanie wystosował w zwišzku z obradami Konferencji Episkopatu USA w Baltimore.

W przesłaniu wideo skierowanym do obradujšcych w stanie Maryland biskupów papież powiedział, że Koœciół w USA „na przestrzeni dziejów przyjšł i zintegrował kolejne fale imigrantów”.

- W bogatej różnorodnoœci swych języków i tradycji kulturowych ukształtowali oni zmieniajšce się oblicze amerykańskiego Koœcioła – zauważył.

- Naszym wielkim wyzwaniem jest tworzenie kultury spotkania, która zachęcać będzie poszczególne osoby i grupy do dzielenia się bogactwem swych tradycji i doœwiadczeń, by obalić mury i budować mosty - oœwiadczył papież Franciszek.

- Jesteœmy powołani do tego, by być zwiastunami dobrych nowin dla społeczeństwa dręczonego przez niepokojšce zmiany społeczne, kulturowe i duchowe oraz rosnšcš polaryzację – stwierdził papież.

Ojciec Œwięty położył nacisk na znaczenie pracy duszpasterskiej wœród katolików hiszpańskojęzycznych i podkreœlił, że wspólnota ta wnosi ważny wkład w życie narodu.

Franciszek wystosował swe przesłanie tydzień po wyborach prezydenckich w USA i wygranej Donalda Trumpa.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL