Odszkodowanie za zatrucie jajkami zapłaci importer

aktualizacja: 16.08.2017, 08:51
Foto: Fotolia.com

Za szkodę wyrządzoną przez niebezpieczną żywność spoza UE importer odpowiada tak samo jak producent – na zasadzie ryzyka.

Główny inspektor sanitarny potwierdził, że jajka zatrute toksycznym środkiem owadobójczym fipronilem dotarły do Polski.

Potencjalnie zanieczyszczoną partię jaj dostarczono do odbiorców z województwa kujawsko-pomorskiego, Mazowsza i Wielkopolski. GIS zapewnia, że obrót jajami został zablokowany i będą zwrócone dostawcy.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE