Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Konsumenci

Kaczyński: "frankowicze" powinni wzišć sprawy we własne ręce

Jarosław Kaczyński
PAP/ Jacek Turczyk
"Frankowicze" powinni wzišć sprawy w swoje ręce i zaczšć walczyć w sšdach; rzšd nie może podejmować działań, które doprowadzš do zachwiania systemu bankowego - podkreœlił w pištek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwoœci był pytany w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce, czy "frankowicze" powinni zaufać prezydentowi i rzšdowi, że spełni obietnice wyborcze, czy wzišć sprawy we własne ręce i walczyć z bankami.

"Myœlę, że powinni wzišć sprawy we własne ręce i zaczšć walczyć w sšdach. Nie dlatego, żeby nie ufać prezydentowi czy rzšdowi, tylko dlatego, że prezydent i rzšd sš w sytuacji, która jest zdeterminowana w wielkiej mierze uwarunkowaniami ekonomicznymi" - zaznaczył Kaczyński.

Jak podkreœlił, "rzšd nie może podejmować działań, które doprowadzš do zachwiania systemu bankowego". "To byłby straszny cios we wszystkich obywateli, także tych, którzy majš kredyty we frankach. I tego w żadnym wypadku odpowiedzialny rzšd nie może zrobić" - dodał lider PiS.

"Natomiast w procesach - to na pewno będzie trwało, bo takie procesy długo trwajš - będzie można odzyskać różnego rodzaju rekompensaty. To będzie rozłożone w czasie. I z różnych względów będzie nieporównanie łatwiejsze także dla międzynarodowego œwiata finansowego. Z tym też musimy się liczyć. Taki dzisiaj jest œwiat, nic na to nie poradzimy" - powiedział Kaczyński.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL