Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Konflikty zbrojne

USA - Korea Północna. Donald Trump znowu ostrzega

AFP
Prezydent USA Donald Trump wyraził w pištek nadzieję, że Korea Północna "w pełni" zrozumie wagę jego słów, w których ostrzegł tamtejszy reżim przed podejmowaniem jakichkolwiek działań zbrojnych przeciwko Stanom Zjednoczonym lub ich sojusznikom.

"Mam nadzieję, że w pełni zrozumiejš wagę tego, co powiedziałem, a to, co powiedziałem, jest tym, co uważam. Te słowa sš bardzo łatwe do zrozumienia" - powiedział Trump dziennikarzom w swym oœrodku golfowym w Bedminster w stanie New Jersey, gdzie spędza urlop. 

Próbne wystrzelenie przez Koreę Północnš w lipcu dwóch rakiet balistycznych Hwasong-14 (Mars-14) o teoretycznym międzykontynentalnym zasięgu spowodowało znaczny wzrost napięcia między Pjongjangiem i Waszyngtonem, czego przejawem były wzajemne groŸby podjęcia działań zbrojnych. 

Wczeœniej w pištek Trump napisał na Twitterze: "Rozwišzania militarne sš teraz w pełni gotowe, załadowane i zaryglowane, gdyby Korea Północna miała postšpić niemšdrze. Miejmy nadzieję, że (północnokoreański przywódca) Kim Dzong Un znajdzie innš drogę!". 

Dzień przedtem, w czwartek Trump ostrzegał, że jeœli Korea Północna "nie weŸmie się w garœć", popadnie w kłopoty, jakich kiedykolwiek doœwiadczyło niewiele krajów. W nawišzaniu do gróŸb wystrzelenia rakiety balistycznej w okolice stanowišcej terytorium USA wyspy Guam powiedział, że gdyby Korea Północna poczyniła jakiekolwiek kroki, "by choćby pomyœleć o ataku, miałaby powody do obaw". Z kolei we wtorek prezydent ostrzegał, że jeœli Pjongjang będzie dalej grozić Stanom Zjednoczonym, to spotka go "ogień i gniew, jakich œwiat nigdy nie widział".

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL