Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komercyjne

Katowice: Courtyard by Marriott już otwarty

Hotel Courtyard by Marriott w Katowicach
materiały
4-gwiazdkowy hotel otwiera podwoje w wieżowcu Altus, najwyższym katowickim budynku.

- Obiekt przeszedł gruntowny remont i wzbogacił się o kilka nowych funkcji - m.in. panoramiczny skybar na najwyższym, 27 piętrze - opisujš przedstawiciele krakowskiej pracowni architektonicznej Iliard Architecture & Project Management, odpowiedzialnej za zaprojektowanie wnętrz nowego hotelu. Courtyard by Marriott Katowice City Center oferuje 151 pokojów zlokalizowanych na piętrach od 19 do 26.

- Pokoje sš wyposażone w 49-calowe telewizory, które bezprzewodowo łšczš się ze smartfonami. Goœcie majš też do dyspozycji klub fitness, saunę, korty do squasha i całodobowy market, w którym można kupić napoje i przekšski. Jest też trzykondygnacyjny parking podziemny - opisujš architekci.

Położony w samym centrum Katowic hotel Courtyard by Marriott to najwyższy budynek w mieœcie. Marka postanowiła to wykorzystać i zaaranżować na nowo 27 piętro. Z otwartej kuchni zapraszajš do niej jej gospodarze - kucharze przygotowujšcy posiłki na oczach klientów. Sš tam dwa bary: œniadaniowy i wieczorny, sala restauracyjna, cocktail bar, strefa lounge i wydzielone przestrzenie na spotkania prywatne.

- Głównym wyzwaniem tego projektu - jak w wypadku większoœci hoteli, gdzie dochodzi do zmiany marki w trakcie życia obiektu - było przeprowadzenie remontu w sposób możliwie bezkolizyjny dla bieżšcej działalnoœci - mówi Wojciech Witek, współzałożyciel krakowskiej pracowni architektonicznej Iliard Architecture & Project Management. - Było to szczególnie trudne, bo zgodnie ze œmiałš wizjš inwestora trzeba było przenieœć niemal wszystkie przestrzenie wspólne na najwyższe, 27 piętro budynku - dodaje.

Całe 27 piętro ma ponad 600 mkw. powierzchni użytkowej. - Goœcie majš niepowtarzalnš okazję wypicia porannej kawy lub wieczornego drinka na wysokoœci 100 metrów ponad ulicami Katowic, z 360-stopniowš panoramš rozpoœcierajšcš się na cały Górny Œlšsk. To najwyżej położona restauracja w całym regionie. Walory tego miejsca podziwiać będš mogły również osoby, które nie sš goœćmi hotelu, bar jest bowiem ogólnodostępny i prowadzi do niego osobna winda - opowiada architekt.

Hotel w nowej odsłonie to obiekt o charakterze biznesowym. Znalazło się w nim centrum konferencyjne mogšce pomieœcić 500 uczestników. W jego skład wchodzi osiem sal - największa z nich dla 300 osób. Wszystkie majš dostęp do œwiatła dziennego. - Wnętrza te sš na tyle uniwersalne, że można w nich zorganizować dowolny rodzaj spotkań, a przerwy spędzić we foyer ze strefš miękkich siedzisk czy lożš - opisujš przedstawiciele Iliard Architecture & Project Management.

- Wraz z uruchomieniem hotelu Courtyard by Marriott Katowice sieć Marriott International w Polsce powiększyła się do 12 hoteli. Oferuje ponad 3 tys. pokoi. Altus to najbardziej rozpoznawalny budynek w regionie, co w połšczeniu z jego biznesowym charakterem i lokalizacjš w samym centrum Katowic powoduje, że jest to doskonałe miejsce dla hotelu takiego jak Courtyard by Marriott - mówi Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju sieci Marriott na Europę Œrodkowš i Wschodniš.

We wnętrzach hotelowych dominujš charakterystyczne dla marki Courtyard by Marriott stonowane kolory z palety błękitów, zieleni, szaroœci i czerni zestawione z naturalnymi materiałami. - Aby nadać wnętrzom jeszcze bardziej elegancki charakter, zastosowaliœmy malowanš proszkowo na kolor antracytowy blachę stalowš, subtelne mosiężne detale i ciekawš sztukę, która zawisła na œcianach - opowiada Agnieszka Kucharczyk, architekt i lider projektu z ramienia pracowni Iliard. - Nietuzinkowy dobór wyposażenia podkreœla prestiż hotelu, meble wykonane przy użyciu forniru z orzecha amerykańskiego ocieplajš wnętrza, a użyte kolory i wykładziny z ciekawym wzorem nadajš im œwieży wyglšd. Równie ważny był dla nas komfort użytkowania pomieszczeń. Na parterze znalazła się recepcja z trzema stanowiskami do obsługi goœci, minimarket i bagażownia.

O Iliard Architecture & Project Management

Iliard to zespół architektów, projektantów wnętrz i designerów. Współpracuje z sieciami hotelowymi Rezidor, Hilton i Marriott. Jako jedyna polska pracownia ma rekomendację marki Marriott do pracy nad projektami wnętrz hoteli należšcych do sieci w całej Europie

Wœród najważniejszych dokonań firmy można wymienić projekty takich inwestycji jak V.Offices - najbardziej ekologicznego biurowca w Europie Œrodkowo-Wschodniej (realizacja dla AFI Europe Polska), 5-gwiazdkowy hotel Bristol Tradition and Luxury (nominacja do nagrody Best Hotel Award 2014 w kategorii Architektura i Design), krakowski biurowiec Benaco czy powstajšcy we Władysławowie hotel Gwiazda Morza.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL