Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dšbrowska: Opozycja samotna i bezdomna

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Głosami opozycji projekt komitetu Ratujmy Kobiety, liberalizujšcy prawo aborcyjne, trafił do kosza. Co jeszcze mogłyby zrobić Platforma i Nowoczesna, by pogrzebać swoje szanse polityczne? Trudno zgadnšć: nie oszczędzono nam ani kłamstw, ani krętactw. Kompromitacja jest bezdyskusyjna.

Od dawna już nie wiadomo w polskiej polityce, kto jest kim. Budowane od góry atrapy partii politycznych nie martwiš się reakcjš elektoratu, ten bowiem wytresowany jest w emocjach, a nie politycznych wyborach. Więc lewica nie była lewicš, PiS nie był chadecjš, a PO liberałami. Konserwatystami też zresztš nie. A Nowoczesna? Liberalizmu wystarczyło tylko na żarty z PiS, że to socjaliœci, bo ludziom pienišdze rozdajš.

Nic dziwnego, że posłowie nie rozumiejš, na czym polega ich zawód, skoro nie wiedzš, do jakich partii się zapisali, bo każdy siedzi w centrum i ma nadzieję, że go nie zauważš z ambony. W PiS jest łatwiej, bo tam przynajmniej wola prezesa jest jasna i wiadomo, kogo należy się słuchać. W PO też kiedyœ było wiadomo, ale po odejœciu Tuska już nie jest. W Nowoczesnej, dopóki kochano Ryszarda Petru, klub wierzył mu na słowo, że dobrze będzie zagłosować tak, jak „chce elektorat Nowoczesnej". Ale jak przyszła nowa przewodniczšca i ...

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL