Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kolekcje

Album z nieznanymi zdjęciami Adolfa Hitlera sprzedany

c&t auctions
Za 41 tys. dolarów sprzedano album ze zdjęciami Adolfa Hitlera oraz jego współpracowników.

Album należał do przyjaciółki i żony Hitlera - Ewy Braun. Znaleziono go w bunkrze w którym ukrywał się pod koniec wojny ze swoimi współpracownikami i żonš - informuje CNN.

Album ozdobiony jest swastykš i zawiera 73 fotografii. Zdjęcia przedstawiajš przywódcę III Rzeszy głównie w sytuacjach prywatnych, głównie na terenie bawarskiej posiadłoœci Hitlera w Obersalzbergu. Jest tam też sporo zdjęć zrobionych podczas oficjalnych okazji.

Na żadnym ze zdjęć nie pojawia się kochanka Hitlera, Ewa Braun i dlatego to prawdopodobnie ona jest autorkš zdjęć. Œwiadczyć o tym może też to, że robił je najwyraŸniej ktoœ, kto miał nieograniczony dostęp do Hitlera - tak podczas oficjalnych jak i prywatnych wydarzeń.

Album należał ostatnio do fotografa Edwarda Deana, który odkupił go od rosyjskiego żołnierza. Album został znaleziony niedługo po samobójstwie Hitlera i Braun, kiedy rosyjscy żołnierze wkroczyli do bunkra.

Dean odsprzedał album dopiero w latach 80. ubiegłego wieku. Zdjęcia trafiły w ręce prywatnego kolekcjonera, który teraz postanowił go sprzedać.

Nie wiadomo kto kupił album. Firma C &T Auctioneers liczyła, że uda jej się sprzedać album za około 20 tys. dolarów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL