Album z nieznanymi zdjęciami Adolfa Hitlera sprzedany

aktualizacja: 19.03.2017, 10:31
Foto: c&t auctions

Za 41 tys. dolarów sprzedano album ze zdjęciami Adolfa Hitlera oraz jego współpracowników.

Album należał do przyjaciółki i żony Hitlera - Ewy Braun. Znaleziono go w bunkrze w którym ukrywał się pod koniec wojny ze swoimi współpracownikami i żoną - informuje CNN.

Album ozdobiony jest swastyką i zawiera 73 fotografii. Zdjęcia przedstawiają przywódcę III Rzeszy głównie w sytuacjach prywatnych, głównie na terenie bawarskiej posiadłości Hitlera w Obersalzbergu. Jest tam też sporo zdjęć zrobionych podczas oficjalnych okazji.

Na żadnym ze zdjęć nie pojawia się kochanka Hitlera, Ewa Braun i dlatego to prawdopodobnie ona jest autorką zdjęć. Świadczyć o tym może też to, że robił je najwyraźniej ktoś, kto miał nieograniczony dostęp do Hitlera - tak podczas oficjalnych jak i prywatnych wydarzeń.

Album należał ostatnio do fotografa Edwarda Deana, który odkupił go od rosyjskiego żołnierza. Album został znaleziony niedługo po samobójstwie Hitlera i Braun, kiedy rosyjscy żołnierze wkroczyli do bunkra.

Dean odsprzedał album dopiero w latach 80. ubiegłego wieku. Zdjęcia trafiły w ręce prywatnego kolekcjonera, który teraz postanowił go sprzedać.

Nie wiadomo kto kupił album. Firma C &T Auctioneers liczyła, że uda jej się sprzedać album za około 20 tys. dolarów.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE