Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koleje

Arriva wygrał prestiżowy miliardowy kontrakt na Wyspach Brytyjskich

123rf.com
Niemiecki przewoŸnik narodowy wygrał prestiżowy miliardowy kontrakt na Wyspach Brytyjskich.
Córka-spółka Deutsche Bahn - DB Arriva podpisała kontrakt wart 1,5 mld funtów (1,9 mld euro) na zarzšdzanie kolejkš podmiejskš London Overground (LO). Umowa będzie obowišzywać do 2024 roku - poinformował przedstawiciel Transport for London (TfL).

London Overground to sieć lokalnych połšczeń kolejowych na terenie Wielkiego Londynu, zaliczanych do systemu londyńskiej komunikacji miejskiej.

Arriva od 2007 roku zarzšdza sieciš kolejki podmiejskiej LO - obecny kontrakt upływa w listopadzie tego roku. Niemiecka spółka obecnie współpracuje w Londynie z MTR - zarzšdcš metra w Hongkongu. Nowy kontrakt daje jej samodzielnš administrację sieciš londyńskš.

Kontrakt zakłada nie tylko zarzšdzanie sieciš, ale także modernizacja trakcji, nowe pojazdy, modernizację stacji, a także skrócenie czasu oczekiwania na pocišg z 5 do 3 minut. Zawiera też opcję przedłużenia kontraktu o dwa lata. Chris Burchell, prezes Arriva UK, zapewnił, że jego firma wygrała, ponieważ jest w stanie œwiadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Niemieckiej spółce udało się pokonać takich konkurentów jak: Metroline Rail, Go Ahead Group czy francuski Keolis.

London Overground w zeszłym roku przewiózł 180 mln pasażerów - czyli œrednio 585 tys. pasażerów dziennie. TfL poinformowało, że od 2007 roku, czyli od momentu kiedy transportem współzarzšdza Arriva - iloœć pasażerów przewożonych przez LO wzrosła o 400 proc.

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL