Arriva wygrał prestiżowy miliardowy kontrakt na Wyspach Brytyjskich

aktualizacja: 19.03.2016, 13:59

Niemiecki przewoźnik narodowy wygrał prestiżowy miliardowy kontrakt na Wyspach Brytyjskich.

REDAKCJA POLECA
Córka-spółka Deutsche Bahn - DB Arriva podpisała kontrakt wart 1,5 mld funtów (1,9 mld euro) na zarządzanie kolejką podmiejską London Overground (LO). Umowa będzie obowiązywać do 2024 roku - poinformował przedstawiciel Transport for London (TfL).

London Overground to sieć lokalnych połączeń kolejowych na terenie Wielkiego Londynu, zaliczanych do systemu londyńskiej komunikacji miejskiej.

Arriva od 2007 roku zarządza siecią kolejki podmiejskiej LO - obecny kontrakt upływa w listopadzie tego roku. Niemiecka spółka obecnie współpracuje w Londynie z MTR - zarządcą metra w Hongkongu. Nowy kontrakt daje jej samodzielną administrację siecią londyńską.

Kontrakt zakłada nie tylko zarządzanie siecią, ale także modernizacja trakcji, nowe pojazdy, modernizację stacji, a także skrócenie czasu oczekiwania na pociąg z 5 do 3 minut. Zawiera też opcję przedłużenia kontraktu o dwa lata. Chris Burchell, prezes Arriva UK, zapewnił, że jego firma wygrała, ponieważ jest w stanie świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Niemieckiej spółce udało się pokonać takich konkurentów jak: Metroline Rail, Go Ahead Group czy francuski Keolis.

Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE