Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Koleje

Warszawa: Świąteczny pociąg metra będzie kursował do 6 stycznia

Facebook.com
W mikołajki po raz pierwszy na trasę I linii metra wyruszył specjalny świąteczny skład - został ozdobiony zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, m.in. w symbolami świąt i motywami warszawskimi. Pociąg będzie jeździł do 6 stycznia.

Pierwsze zdjęcia świątecznej edycji warszawskiego metra opublikowało na początku tego tygodnia Miasto Stołeczne Warszawa na swoim profilu na Facebooku. Wyjątkowy pociąg wyruszył dziś o 9.00 ze stacji Wilanowska w stronę Młocin. W inauguracyjnym przejeździe uczestniczyli m.in. wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska oraz prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

 

"Jest to pociąg rozkładowy, codziennie będzie wyjeżdżał na szczyt poranny i będzie jeździł do wieczora. Planujemy, że zakończy swoje kursy 6 stycznia, czyli przez miesiąc warszawiacy będą mogli w świątecznym otoczeniu podróżować pociągami metra" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń, cytowana przez PAP.

Wagony oklejone są z zewnątrz w różnych barwach, jeden z wagonów jest granatowy, zdobią go m.in. motywy warszawskie, np. Syrenka. Kolejny wagon jest czerwony i umieszczone są na nim m.in. rysunki warszawskich kamienic ze Starego Miasta. Następny wagon jest zielony, zdobią go m.in. śnieżynki.

W środku wszystkie wagony są oklejone kolorową tapetą, oklejone są również poręcze. Ponadto pociągi zdobią różnobarwne lampki. W środę na pasażerów czekały słodkie upominki.

Zobacz świąteczne metro na filmie na facebookowym profilu Miasto Stołeczne Warszawa:

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL