Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koleje

Warszawa: Świšteczny pocišg metra będzie kursował do 6 stycznia

Facebook.com
W mikołajki po raz pierwszy na trasę I linii metra wyruszył specjalny œwišteczny skład - został ozdobiony zarówno z zewnštrz, jak i wewnštrz, m.in. w symbolami œwišt i motywami warszawskimi. Pocišg będzie jeŸdził do 6 stycznia.

Pierwsze zdjęcia œwištecznej edycji warszawskiego metra opublikowało na poczštku tego tygodnia Miasto Stołeczne Warszawa na swoim profilu na Facebooku. Wyjštkowy pocišg wyruszył dziœ o 9.00 ze stacji Wilanowska w stronę Młocin. W inauguracyjnym przejeŸdzie uczestniczyli m.in. wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska oraz prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk.

 

"Jest to pocišg rozkładowy, codziennie będzie wyjeżdżał na szczyt poranny i będzie jeŸdził do wieczora. Planujemy, że zakończy swoje kursy 6 stycznia, czyli przez miesišc warszawiacy będš mogli w œwištecznym otoczeniu podróżować pocišgami metra" - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń, cytowana przez PAP.

Wagony oklejone sš z zewnštrz w różnych barwach, jeden z wagonów jest granatowy, zdobiš go m.in. motywy warszawskie, np. Syrenka. Kolejny wagon jest czerwony i umieszczone sš na nim m.in. rysunki warszawskich kamienic ze Starego Miasta. Następny wagon jest zielony, zdobiš go m.in. œnieżynki.

W œrodku wszystkie wagony sš oklejone kolorowš tapetš, oklejone sš również poręcze. Ponadto pocišgi zdobiš różnobarwne lampki. W œrodę na pasażerów czekały słodkie upominki.

Zobacz œwišteczne metro na filmie na facebookowym profilu Miasto Stołeczne Warszawa:

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL