Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kolarstwo

Tour de France: Bauke Mollema wygrał etap. Froome liderem

Bauke Mollema
AFP
Holender Bauke Mollema (Trek-Segafredo) wygrał w niedzielę, po samotnej akcji,15. etap kolarskiego wyœcigu Tour de France. Pozycję lidera zachował Brytyjczyk Chris Froome (Sky), który przyjechał na metę w grupie faworytów ze stratš ponad szeœciu minut do zwycięzcy.

Mollema zaatakował z prowadzšcej wyœcig grupy i przez 20 kilometrów samotnie walczył z dystansem, zachowujšc do mety niewielkš przewagę nad œcigajšcš go czwórkš, z której najszybszy okazał się Włoch Diego Ulissi (UEA Team). 

Kilka minut za uciekinierami toczyła się walka o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. Trudne chwile przeżywał znów Froome, który miał defekt na podjeŸdzie i został za grupš, w której jechali jego najgroŸniejsi rywale. Kolejny raz z pomocš swemu koledze i liderowi pospieszył Michał Kwiatkowski. Zatrzymał się obok Brytyjczyka i błyskawicznie oddał mu tylne koło ze swego roweru. 

Polak został, niestety, daleko za peletonem, czekajšc na samochód techniczny, a Froome, przy pomocy innych kolegów z ekipy, zdołał dogonić grupkę prowadzonš w szybkim tempie przed trzeciego w klasyfikacji Francuza Romaina Bardeta (AG2R) i jego zespół. 

Ostatni przed drugim dniem odpoczynku etap na południu Francji prowadził z Laissac-Severac l'Eglise do Le Puy-en-Velay (189,5 km) okazał się niezwykle interesujšcy. Choć doœć szybko na czele znalazła się ponad 20-osobowa ucieczka, która miała w pewnym momencie nawet dziewięć minut przewagi nad peletonem, walka o "generalkę" toczyła się daleko za plecami prowadzšcych. Kolarze jadšcy w czołówce, która podzieliła się w końcówce, stoczyli między sobš walkę o zwycięstwo etapowe, a niedzielny odcinek nie przyniósł poważniejszych zmian w klasyfikacjach.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL