Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kolarstwo

Majka w szpitalu. Wycofa się z Tour de France?

Rafał Majka w szpitalu. Od wyników badań zależy jego dalszy udział w wyœcigu
Facebook
Mimo opublikowanej na profilu Rafała Majki na Fb informacji, że wycofał się z Tour de France, wiadomoœć nie jest pewna. Kolarz przebywa w szpitalu na badaniach, a decyzja zapadnie w poniedziałek

Majka uczestniczył w kraksie ok. 70 km po starcie 9., "królewskiego" etapu wyœcigu. Mimo poważnych stłuczeń kontynuował jazdę, ale ostatecznie obrażenia okazały się na tyle dotkliwe, że miał zrezygnować z dalszej jazdy w turnieju, o czym poinformowano na jego profilu na FB.

Informacja zamieszczona na profilu sportowca nie została oficjalnie potwierdzona. Decyzja o ewentualnym dalszym udziale Majki w Tour de France zapadnie po konsultacjach lekarskich. Majka przebywa obecnie w szpitalu na badaniach.

Dawno w Wielkiej Pętli nie było tak szalonego, pełnego dramatycznych zdarzeń dnia jak dzisiejszy. Po dziewištym etapie miejsce w pierwszej dziesištce straciło czterech kolarzy, ale tylko jeden z nich – Alberto Contador – w czysto sportowych okolicznoœciach. W tej samej kraksie co Majka wzišł udział pierwszy lider tegorocznego touru Geraint Thomas. Walijczyk złamał obojczyk.

Jeszcze groŸniejszy incydent miał miejsce na zjeŸdzie z Mont du Chat. Australijczyk Richie Porte, jeden z tych, co mieli walczyć z Christopherem Froomem o końcowe zwycięstwo, stracił na zakręcie panowanie nad rowerem, upadł na asfalt z tak wielkš siłš, że uderzył jeszcze o zbocze góry. Na miejscu został opatrzony, potem ambulans odwiózł go do szpitala.

Liderem pozostał Froome, którego Kwiatkowski prowadził do ostatniej premii górskiej. Ale trzykrotny zwycięzca Touru też przeżywał trudne chwile. Na podjeŸdzie pod Mont du Chat miał defekt roweru. Widzšc to, Włoch Fabio Aru wyrwał do przodu, póŸniej Froome próbował wyrównać rachunki, spychajšc Aru na pobocze. Anglik ma 18 sekund przewagi nad Włochem i 51 sekund nad Francuzem Romain Bardetem. Dużo – ponad minutę – stracił Kolumbijczyk Nairo Quintana, jeszcze więcej – aż cztery minuty – Contador. Obaj nie będš się liczyć w walce o zwycięstwo, ale w przeciwieństwie do Majki, Porte'a i Thomasa sš zdrowi i jadš dalej.

W poniedziałek w wyœcigu dzień przerwy. W Pireneje kolarze wjadš pod koniec tygodnia.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL