Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Klęski żywiołowe

Premier Szydło złożyła kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły w wyniku nawałnic

PAP, Roman Jocher
Chcę złożyć kondolencje rodzinom ofiar, które zginęły ostatniej nocy podczas nawałnic; to jest naprawdę rzecz przerażajšca, smutna, to była wielka tragedia, szczególnie dlatego, że zginęły też dzieci - powiedziała premier Beata Szydło w sobotę w Gdańsku.

W wyniku nawałnic zginęło pięć osób, w tym dwoje dzieci.

Jak mówiła Szydło, te tragiczne wydarzenia powinny nas wszystkich dzisiaj łšczyć w bólu z rodzinami ofiar. "Składamy bardzo głębokie kondolencje dla rodzin ofiar" - podkreœliła.

W spotkaniu w Wojewódzkim Zespole Zarzšdzania Kryzysowego w Gdańsku wzięli udział między innymi przedstawiciele straży pożarnej, policji i wojska. W czasie spotkania przewidziano połšczenie z ministrem Błaszczakiem oraz przedstawicielami władz innych województw, przez które także w nocy z pištku na sobotę przechodziły nawałnice.

"Jesteœmy tu po to, żeby pomóc tym wszystkim, którzy tej pomocy potrzebujš" - powiedziała otwierajšc spotkanie premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że po posiedzeniu sztabu spotka się z mediami i poinformuje o "wycišgniętych w trakcie spotkania wniosków i podjętych działaniach".

"Ale dzisiaj na pewno najważniejsze jest to, aby zabezpieczyć wszystkich tych, którzy tej pomocy potrzebujš, żeby dzieci wróciły bezpiecznie do swoich rodzin, żeby rodzice, którzy majš w tej chwili swoje pociechy w różnych miejscach w Polsce na wypoczynku wakacyjnym mogli być spokojni (...). A więc też apel do wszystkich organizatorów wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży, aby zwracali uwagę na to, w jakich warunkach te dzieci przebywajš, jakie warunki pogodowe w najbliższych godzinach będš miały miejsce" - powiedziała też premier.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL