Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Klęski żywiołowe

37 rannym harcerzom z obozu w Suszku udzielono pomocy w dziewięciu szpitalach

PAP
Dwie ofiary œmiertelne, a 37 osób rannych - to najnowsze informacje dotyczšce poszkodowanych uczestników obozu harcerskiego w Suszku (Pomorskie) zniszczonego przez nawałnicę. Rannym udzielono pomocy medycznej w dziewięciu szpitalach.

Jak poinformował PAP po południu w sobotę Michał Bogusiak z biura prasowego wojewody łódzkiego, na obozie harcerzy z łódzkiego okręgu ZHR było łšcznie 155 osób: 139 dzieci, 16 osób z kadry obozu, w tym siedmiu dorosłych wychowawców.

Rannym w wyniku nawałnicy udzielono pomocy medycznej w dziewięciu szpitalach – Starogardzie Gdańskim, Chojnicach, Człuchowie, Bydgoszczy, Koœcierzynie, Tucholi, Więcborku, Słupsku i Pile. Według informacji przekazanej przez urzšd wojewody łódzkiego, w przypadku rannych chodzi głównie o obtarcia czy podrapania, ale odnotowano również pęknięcie koœci czaszki i złamanie uda.

Uczestników obozu, którzy nie wymagali pomocy medycznej, ewakuowano do Szkoły Podstawowej w miejscowoœci Nowa Cerkiew. Na miejscu pracujš psycholodzy, którzy udzielajš wsparcia dzieciom i rodzicom. W sobotę planowany jest ich powrót do Łodzi. Transport zapewnił wojewoda łódzki. Większoœć harcerzy zabiorš do domów rodzice.

Do godz. 14.30 ok. 20 uczestników obozu już wyjechało z rodzicami.

Na miejscu jest wojewoda Zbigniew Rau i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzšdzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Janecki.

Wyrazy współczucia rodzinom harcerzy przekazała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Zapewniła, że miasto udzieli im wszelkiej pomocy. Z kolei rzeczniczka marszałka województwa łódzkiego Joanna Blewšska poinformowała, że łódzkie i wojewódzkie szpitale sš gotowe do przyjęcia wszystkich, którzy będš potrzebowali pomocy medycznej oraz wsparcia psychologicznego.

W zwišzku z tragicznymi wydarzeniami na obozie harcerskim w Suszku w Pomorskiem, wojewoda łódzki powołał sztab kryzysowy. Uruchomiono też specjalnš infolinię (42 664 10 53), pod którš można uzyskać informacje.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL