Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Klęski żywiołowe

Caritas Polska uruchomiła zbiórkę na rzecz poszkodowanych przez burze i nawałnice

PAP
Caritas Polska uruchamia zbiórkę œrodków na rzecz poszkodowanych w wyniku zniszczeń, jakie spowodowały burze i nawałnice, które przeszły ubiegłej nocy nad Polskš - poinformowała PAP w sobotę p.o. rzecznika Caritas Marta Walasik-Sałek.

Jak podkreœliła, w całej Polsce działajš 44 Caritas Diecezjalne, które gotowe sš do pomocy w razie sytuacji kryzysowych. Takie działania w tej chwili najintensywniej podejmuje Caritas Diecezji Pelplińskiej, na której terenie znajdujš się najbardziej poszkodowane miejscowoœci.

"Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania: sš ofiary œmiertelne, ranni, zniszczone domy, pozrywane dachy. W jednej z parafii zostało zniszczonych ponad 50 domów. Na jeden z domów spadło drzewo, zginęła na miejscu kobieta, jej mšż i dziecko przebywajš w szpitalu. Jest to ogromna tragedia. Wcišż sš miejsca, do których nie można dotrzeć z pomocš - powiedział dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. Grzegorz Weis.

W odpowiedzi na pilne potrzeby poszkodowanych Caritas Polska przeznaczyła 30 tys. zł, a pienišdze pochodziły ze specjalnego funduszu klęsk żywiołowych.

"Ze smutkiem przyjmujemy informacje przychodzšce do nas z diecezji o tragicznej sytuacji po ostatnich wichurach i burzach, które przeszły nad Polskš. Apelujemy o włšczenie się w zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych i niepozostawanie obojętnym na ich los" - zaapelował wicedyrektor Caritas Polska, ks. Marek Dec.

Aby pomóc poszkodowanym można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 - z dopiskiem WICHURA.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL