Grecja: Trzęsienie ziemi na wyspie Kos, dwie osoby nie żyją

aktualizacja: 21.07.2017, 09:03
Foto: AFP

Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejon wyspy w nocy z czwartku na piątek - poinformowały greckie media. Dwaj mężczyźni, którzy zginęli to turyści z Turcji i ze Szwecji - poinformowały greckie władze. Pięć osób jest ciężko rannych.

REDAKCJA POLECA
21.07.2017
Turcja: Około 80 osób w szpitalach w związku z trzęsieniem ziemi
16.07.2017
Silne trzęsienie ziemi na Krecie
13.06.2017
Lesbos szacuje szkody po trzęsieniu ziemi
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Według amerykańskiej służby geologicznej USGS trzęsienie miało magnitudę 6,7. Jego epicentrum znajdowało się między wyspą Kos na Morzu Egejskim a miastem Bodrum na wybrzeżu Turcji, a ognisko - na głębokości 12 km pod dnem morskim.

Największe zniszczenia są w centrum miasta Kos, gdzie znajduje się wiele restauracji i barów.

Komendant straży pożarnej Stephanos Kolokuris powiedział miejscowej telewizji, że ofiary śmiertelne zostały zidentyfikowane, ale nie ujawnił ich tożsamości.

Według świadków trzęsienie spowodowało niewielkie tsunami. Woda wdarła się w głąb portowej dzielnicy miasta.

Na razie nie ma informacji poszkodowanych lub zniszczeniach w Turcji. W turystycznym mieście Bodrum wstrząsy wywołały jednak panikę wśród ludzi, którzy uciekali z domów na ulice.

W połowie czerwca trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 spowodowało śmierć jednej osoby na greckiej wyspie Lesbos. Trzęsienie wyrządziło na Lesbos spore szkody. Popękało wiele budynków, uszkodzona została wieża jednego z kościołów. W kilku miejscach osunęła się ziemia, blokując drogi.

POLECAMY

KOMENTARZE