Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Klęski żywiołowe

Grecja: Trzęsienie ziemi na wyspie Kos, dwie osoby nie żyjš

AFP
Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejon wyspy w nocy z czwartku na pištek - poinformowały greckie media. Dwaj mężczyŸni, którzy zginęli to turyœci z Turcji i ze Szwecji - poinformowały greckie władze. Pięć osób jest ciężko rannych.

Według amerykańskiej służby geologicznej USGS trzęsienie miało magnitudę 6,7. Jego epicentrum znajdowało się między wyspš Kos na Morzu Egejskim a miastem Bodrum na wybrzeżu Turcji, a ognisko - na głębokoœci 12 km pod dnem morskim.

Największe zniszczenia sš w centrum miasta Kos, gdzie znajduje się wiele restauracji i barów.

Komendant straży pożarnej Stephanos Kolokuris powiedział miejscowej telewizji, że ofiary œmiertelne zostały zidentyfikowane, ale nie ujawnił ich tożsamoœci.

Według œwiadków trzęsienie spowodowało niewielkie tsunami. Woda wdarła się w głšb portowej dzielnicy miasta.

Na razie nie ma informacji poszkodowanych lub zniszczeniach w Turcji. W turystycznym mieœcie Bodrum wstrzšsy wywołały jednak panikę wœród ludzi, którzy uciekali z domów na ulice.

W połowie czerwca trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 spowodowało œmierć jednej osoby na greckiej wyspie Lesbos. Trzęsienie wyrzšdziło na Lesbos spore szkody. Popękało wiele budynków, uszkodzona została wieża jednego z koœciołów. W kilku miejscach osunęła się ziemia, blokujšc drogi.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL