Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Podkomisja smoleńska: Potwierdzamy słowa szefa MON

Fotorzepa, Jakub Kamiński
Podkomisja do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku w pełni potwierdza słowa ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, co do natury zjawisk zapisanych przez jeden z rejestratorów Tu-154M - poinformowano w czwartkowym komunikacie MON.

"W zwišzku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiły się w materiale radia RMF FM 19 paŸdziernika 2017 roku, Podkomisja do Ponownego Zbadania Katastrofy Lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku informuje, że w pełni potwierdza słowa ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, co do natury zjawisk zapisanych przez jeden z rejestratorów Tu-154M" - czytamy w komunikacie.

Radio RMF FM podało w czwartek rano, że "Podkomisja smoleńska nie potwierdza słów Antoniego Macierewicza". "Szef MON mówił kilka dni temu, że w zapisie jednego z rejestratorów prezydenckiego tupolewa znaleziono moment, w którym doszło do eksplozji i trwajš prace nad wykluczeniem innych interpretacji tego zapisu. Z oficjalnego stanowiska podkomisji MON wynika jednak coœ zupełnie innego" - podało radio.

Szef MON Antoni Macierewicz, pytany w sobotę przez dziennikarzy o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej, powiedział: "moment eksplozji został zidentyfikowany, znaleŸliœmy go w zapisie jednego z rejestratorów". Szef MON przypomniał wnioski, działajšcej przy MON podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, zawarte w raporcie z kwietnia.

- Wtedy ustaliliœmy, że doszło do eksplozji, która ostatecznie samolot zniszczyła – to sprawa zasadnicza, bo jest jeszcze wiele dodatkowych szczegółów. Obecnie wiemy dużo więcej. ZnaleŸliœmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji – został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizš i wykluczeniem wszystkich możliwoœci innej interpretacji tego elektronicznego zapisu – dodał.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL