Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Rosja: wnioski polskiej podkomisji ws. Tu-154M niezrozumiałe

Fotorzepa, Magda Starowieyska
Rosyjski Komitet Œledczy oznajmił w czwartek, że nie rozumie na czym oparto wnioski ekspertów z polskiej podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, która oceniła, iż liczne zniszczenia lewego skrzydła Tu-154M noszš œlady wybuchu.

"Jest absolutnie niezrozumiałe, na czym opierajš się te kolejne wnioski polskich ekspertów. Podczas przeprowadzenia od razu po katastrofie ekspertyzy balistycznej i dotyczšcej materiałów wybuchowych nie wykryto żadnych oznak wpływu materiałów wybuchowych na samolot" - powiedziała rzeczniczka KŒ Swietłana Pietrenko.

W œrodę rzeczniczka polskiej podkomisji Marta Palonek poinformowała, że podczas ostatniego posiedzenia 25 lipca "uzgodniono stanowisko w kwestii czasu i pierwotnych przyczyn destrukcji lewego skrzydła Tu-154M". Według komunikatu podkomisja stwierdziła, że "zniszczenie lewego skrzydła Tu-154M nie zostało zainicjowane zderzeniem z brzozš na działce Bodina". "Destrukcja skrzydła rozpoczęła się przed brzozš. Liczne zniszczenia lewego skrzydła samolotu Tu-154M noszš œlady wybuchu" – napisano w komunikacie

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL