Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Antoni Macierewicz: Wacław Berczyński pozostaje członkiem podkomisji smoleńskiej

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
PAP/ Rafał Guz
Wacław Berczyński nadal pozostanie członkiem podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, ale nie będzie wykonywał funkcji administracyjno-reprezentacyjnych - poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Przeczytaj: Caracale wykończyły Wacława Berczyńskiego. Podał się do dymisji ť

Szef MON w cotygodniowym felietonie w Radiu Maryja i TV Trwam powiedział, że w czwartek rano otrzymał list elektroniczny od Berczyńskiego, który "z ubolewaniem stwierdził, że ze względów osobistych, głównie rodzinnych i zdrowotnych, niestety nie będzie mógł dłużej realizować obowišzków przewodniczšcego".

- (Berczyński) oczywiœcie pozostaje członkiem tego zespołu, będzie nadal pracował z komisjš i całš swojš wiedzę przekazywał do dyspozycji komisji, ale już funkcji - nazwijmy to - takich administracyjno-reprezentacyjnych ze względu na koniecznoœć dłuższego pozostania w Stanach Zjednoczonych, właœnie ze względów rodzinnych i zdrowotnych (...) pełnić nie będzie mógł - wyjaœnił Macierewicz.

Zobacz także: Maciej Lasek: doktor Berczyński był "człowiekiem renesansu"

Szef MON podkreœlił, że Berczyński od 2011 r. odgrywał fundamentalnš rolę w powiększeniu wiedzy o tragedii smoleńskiej.

- Za dotychczasowy wkład pracy serdecznie mu dziękuję. Najchętniej powiedziałbym: dziękuję, Wacku, w imieniu służby. Naprawdę, wykonałeœ olbrzymiš pracę. Mam nadzieję, że rychło powrócisz do pełnej aktywnoœci w zespole badajšcym tragedię smoleńskš i wtedy, kiedy będzie podpisywany raport końcowy, będziesz mógł to sygnować wraz z pozostałymi członkami - mówił Macierewicz.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL