Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Paweł Deresz: Spodziewałem się zamian ciał ofiar katastrofy w Smoleńsku

Paweł Deresz
PAP/ Marcin Obara
- Zespół pana Barczyńskiego otrzymał ponad milion trzysta tysięcy złotych, a nawet nie pofatygował się do Smoleńska, żeby na własne oczy zobaczyć jak wyglšda wrak - stwierdził Paweł Deresz, mšż Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie w Smoleńsku. Goœć Polsat News jest przeciwny dalszym ekshumacjom.

Paweł Deresz powiedział, że nie jest zadowolony z polskiej prokuratury, prowadzšcej œledztwo w sprawie katastrofy. - Szczególnie nie byłem zadowolony z pana prok. Pasionka, który miał okazję w 2010 roku zasugerować koniecznoœć przeprowadzenia ekshumacji, ale niestety nie zrobił tego. Mam wielkie pretensje do pana prokuratura - mówił Deresz. Prokurator Marek Pasionek do 2011 roku nadzorował œledztwo w sprawie katastrofy.

Goœć Polsat News stwierdził, że mimo wykrytych kolejnych przypadków zamiany ciał ofiar, jest przeciwny prowadzeniu ekshumacji. - Spodziewałem się tego. Byłem w Smoleńsku i Moskwie podczas oględzin zwłok. O tym, że mogło dojœć do pomyłek, byłem przekonany od samego poczštku - powiedział.

- Ale gdyby w kwietniu 2010 r. dokonano nie ekshumacji, ale szczegółowych badań ciał można byłoby uniknšć bardzo przykrych problemów - dodał, zaznaczajšc, że cieszy się z apelu sšdu, który zasugerował prokuraturze, by nie dokonywać ekshumacji bez zgody rodzin ofiar.

Deresz krytycznie ocenia pracę zespołu parlamentarnego powołanego do wyjaœnienia katastrofy smoleńskiej. - Zespół pana (Wacława) Barczyńskiego otrzymał ponad milion trzysta tysięcy złotych, a nawet nie pofatygował się do Smoleńska, żeby na własne oczy zobaczyć jak wyglšda wrak – ocenił. - Nie spodziewam się niczego nowego, bo gdyby coœ znaleziono, już by się tym podzielono - stwierdził.

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL