Katastrofa smoleńska

Macierewicz: Nie powstrzymają nas przed dążeniem do prawdy

Antoni Macierewicz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ci, którzy angażują przeciwko nam tak niezwykłe środki, tak niezwykłe zasoby kłamstwa i haniebnych potwarzy, znakomicie wiedzą, czego tak straszliwie się boją - mówił dziś Antoni Macierewicz. - Sądzą, że powstrzymają nas od dążenia do prawdy. Nie powstrzymają.

Antoni Macierewicz był dziś gościem programu "Koniec systemu" Doroty Kani w Telewizji Republika.

Oświadczył w nim, że podkomisja dr. Berczyńskiego zebrała materiał dowodowy także w sprawie roli kontrolerów lotnika w Smoleńsku i już wkrótce przedstawi opinii publicznej wyniki swoich prac i eksperymentów.

Szef MON zapowiedział, że opinia publiczna będzie mogła wówczas prześledzić wszystkie etapy tragicznego lotu tupolewa oraz hipotezy, które przedstawili polscy i zagraniczni badacze.

Minister Macierewicz wspomniał również o kwestii remontu prezydenckiego tupolewa:

Antoni Macierewicz podkreślił, że "jest pewna hipoteza czy przypuszczenie, które mnie bardzo zaskoczyło, ale od dawna funkcjonowało wśród opinii publicznej ,ale które propaganda mająca uniemożliwić badanie tak dalece otorbiła, że w ogóle nie podejmowano jej analizy a już na pewno nie przypuszczano, że takie działanie mogło mieć miejsce. Szczegóły przedstawi dr Berczyński podczas prezentowania ustaleń podkomisji".

Macierewicz zapowiedział, że:

Stanie się tak, mimo że:

- Ci, którzy dokonują tego działania, angażując tak niezwykłe środki, tak niezwykłe zasoby kłamstwa i haniebnych potwarzy, znakomicie wiedzą, czego tak straszliwie sie boją - mówił Macierewicz. - Sądzą, że powstrzymają nas od dążenia do prawdy. Nie powstrzymają

Źródło: telewizjarepublika.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL