Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Antoni Macierewicz: Odtajniam meldunek o niszczeniu dokumentów

Fotorzepa, Jakub Kamiński
Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział, że zgłosi do prokuratury sprawę "zniszczenia wszystkich meldunków dotyczšcych sprawy smoleńskiej, które napływały do Sztabu Generalnego w dniu 10 kwietnia" 2010. Dodał, że odtajnił dokument o zniszczeniu tych informacji.

- Dokument, mówišcy o zniszczeniu (meldunków) został przeze mnie odtajniony i będzie przekazany do opinii publicznej. Chodzi o zniszczenie wszystkich meldunków dotyczšcych sprawy smoleńskiej, które napływały do Sztabu Generalnego w dniu 10 kwietnia (2010 roku). Było to ponad 400 stron - powiedział Macierewicz. - W dwóch fazach: w końcu 2011 roku i na poczštku 2012 roku, nastšpiło ich kompletne zniszczenie. Najpierw podarcie, a póŸniej takie zniszczenie, by nie można było tego w żaden sposób odtworzyć - dodał.

- To tylko może taki bardzo szokujšcy, ale jeden z przykładów tego typu działań, z jakimi mieliœmy do czynienia, majšcych na celu utrudnienie, albo wręcz uniemożliwienie w niektórych aspektach dojœcia do prawdy w sprawie tragedii smoleńskiej - na szczęœcie nieskutecznych - oœwiadczył minister. Dopytywany, czy zgłosi tę sprawę do prokuratury, minister odparł:  -To jest oczywiste.

MON wznowiło 4 lutego badanie katastrofy smoleńskiej. Przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego została powołana podkomisja, która - jak zapowiedział Macierewicz - zbada "całoœć tragedii smoleńskiej". Jej pierwsze posiedzenie zaplanowano na poczštku marca.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL